upłynnia gęstą i zalegającą wydzielinę, udrożnia nos i zatoki
dla dzieci powyżej 2 roku życia
łagodzi objawy i przebieg ostrych, podostrych i przewlekłych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych
nie zawiera konserwantów

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Muconasin. ZASTOSOWANIE: Upłynnienie i ułatwienie mechanicznego usunięcia wydzieliny śluzowej lub śluzowo-ropnej zalegającej w jamie nosowej (ostry, podostry i wolno ustępujący nieżyt nosa, przewlekły i śluzowo-skrzepowy nieżyt nosa, naczynio-ruchowy nieżyt nosa) oraz wewnątrz zatok przynosowych (ostre i przewlekłe zapalenie zatok), łagodząc objawy i przebieg ostrych, podostrych i przewlekłych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: Pharma Line S.r.l.
reklama

Muconasin – połączenie n-acetylocysteiny i soli hipertonicznej

Skład Muconasinu opiera się na dwóch kluczowych substancjach: To

  • n-acetylocysteina (NAC) 
  • i hipertoniczny roztwór chlorku sodu (tzw. sól hipertoniczna). 

Synergia ich działania zapewnia silne wsparcie w nieżycie nosa i zatok. Na czym dokładnie polega?

N-acetylocysteina jest substancją mukolityczną, która rozbija wiązania dwusiarczkowe, które powodują, że wydzielina w drogach oddechowych jest lepka i gęsta. Dzięki niej śluz jest bardziej płynny i łatwiejszy do usunięcia. N-acetylocysteina sprawia, że łatwiej pozbyć się uporczywego, zalegającego kataru. Z tego też powodu znajduje się w składzie wielu różnych preparatów łagodzących objawy nieżytu nosa i zatok przynosowych.  

Doustne preparaty z n-acetylocysteiną działają ogólnoustrojowo, przez co potrzeba większych dawek, aby wywołać pożądany efekt terapeutyczny. W dodatku pojawia się on z opóźnieniem. W przypadku Muconasinu, który stosuje się miejscowo (donosowo), działanie jest natychmiastowe i, co istotne, bezpieczne – bo preparat nie wpływa na cały ustrój. 

Jednak tylko Muconasin to spray do nosa, który łączy działanie n-acetylocysteiny z solą hipertoniczną. Stężony roztwór chlorku sodu przyciąga wodę do miejsca podania, sprawiając, że wydzielina się rozrzedza, poprawia się ruch rzęsek, ważny w procesie usuwania flegmy, a do tego maleje obrzęk śluzówki. 

Połączenie tych dwóch substancji daje bardzo dobre efekty, znacznie lepsze niż po pojedynczym ich zastosowaniu. Właśnie dzięki temu Muconasin pomaga pozbyć się zalegającego, gęstego kataru, odblokować nos i zatoki, a przy tym odzyskać komfort oddychania. 

Warto też dodać, że obecna w Muconasinie n-acetylocysteina:

  • działa antyoksydacyjnie (czyli unieszkodliwia wolne rodniki w komórkach objętych stanem zapalnym) 
  • i wspomaga działanie antybiotyków (poprzez degradację biofilmu bakteryjnego, który zapewnia bakteriom antybiotykooporność). 

Takie kompleksowe działanie Muconasinu jest więc bardzo pomocne w leczeniu nieżytu nosa i zatok, zwłaszcza przedłużającego się, który wymaga wdrożenia antybiotyku.

https://zdrowedziecko.com/jaki-preparat-do-inhalacji/

Muconasin – spray na katar dla dorosłych i dzieci

Muconasin to spray do nosa wskazany do leczenia objawowego nieżytu nosa i zatok przynosowych. Może być stosowany przez dorosłych i dzieci już od 2. roku życia. 

Spray do nosa Muconasin – wskazania:

  • ostry, podostry i wolno ustępujący nieżyt nosa,
  • przewlekły i śluzowo-skrzepowy nieżyt nosa,
  • naczynioruchowy nieżyt nosa.

Muconasin można aplikować 2-3 razy dziennie przez nie dłużej niż 10 dni. Jeśli w tym czasie katar nie ustąpi lub stanie się bardziej uciążliwy, trzeba skonsultować się z lekarzem. Co ważne, spray do nosa należy stosować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania, dzięki temu zadziała skutecznie i szybko. 

Jak aplikować spray do nosa? W przypadku osób dorosłych wystarczy przechylić głowę lekko do tyłu i rozpylić w każdym nozdrzu 2-3 dawki aerozolu. Stosując spray do nosa u dziecka, należy pilnować, aby aplikator był skierowany w bok i lekko ku górze. Źle podany preparat spłynie po tylnej ścianie gardła i nie zadziała tam, gdzie trzeba – czyli na błonę śluzową nosa i zatok. 

Stosując Muconasin u dzieci, nie trzeba się martwić tym, czy udało się wpuścić określoną dawkę aerozolu. Aplikator tego sprayu precyzyjnie odmierza zawsze tę samą objętość preparatu, nawet po jego wielokrotnym użyciu. Dodatkową zaletą tego systemu dozowania jest tak opracowany, że uniemożliwia zanieczyszczenie produktu. Dzięki temu Muconasin nie zawiera konserwantów. 


wektorowa grafika mała różowa pozioma fala
Uwolnij się
od uciążliwych objawów zapalenia zatok
Reklama