Alaantkoweblw

Instagram – @alaantkoweblw

To prowadzony przez dwie mamy, Asię i Anię, blog poświęcony zdrowemu rozszerzaniu diety niemowląt i kształtowaniu prawidłowych relacji z jedzeniem u starszych dzieci. Oprócz bezcennych porad na temat tego, jakie sztućce kupić maluchowi na start, dlaczego otwarty kubeczek będzie lepszym wyborem niż bidon z rurką i jak naturalnie poprawić odporność dziecka, znajdziesz na nim także mnóstwo przepisów na posiłki idealne dla najmłodszych łakomczuchów. Sprawdź koniecznie, które z nich najbardziej przypadną do gustu Twojemu dziecku! 

Karotka_dietetyk

Instagram@karotka_dietetyk

Karolina, tworząca w internecie jako @karotka_dietetyk jest dietetykiem dziecięcym w trakcie robienia doktoratu. Na swoim instagramowym profilu dzieli się pomysłami na szybkie przekąski do szkoły, podpowiada, na jakie zdrowsze zamienniki tradycyjnych słodyczy warto zwrócić uwagę, wyjaśnia, jak czytać etykiety na opakowaniach i podsuwa swoim obserwatorom inspiracje na zbilansowane posiłki, które usatysfakcjonują zarówno wymagające podniebienia maluchów, jak i ich rodziców. 

Ladyochmistrzyni

Instagram @ladyochmistrzyni

Tworząca profil @ladyochmistrzyni Gosia nazywana jest przez swoich czytelników królową dziecięcych smaków. Małgosia dzieli się swoją miłością do gotowania, którą odkryła, przygotowując posiłki dla swojej córki Liliany. Jej instagramowy profil pełen jest inspiracji na pożywne i niewymagające specjalnych zdolności kulinarnych przepisy w formie czytelnych infografik. Znajdziesz tam także pomysły na drugie śniadania do szkoły oraz zestawienia sklepowych słodyczy z dobrym składem.

Mamanaroslinach

Instagram – @mamanaroslinach

Twórczość Asji z profilu @mamanaroslinach będzie nie lada gratką dla wszystkich osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą podawać dzieciom produktów pochodzenia zwierzęcego oraz tych, którzy próbują ograniczyć je w swojej diecie. Mama na roślinach pokazuje, jak prawidłowo zbilansować dietę roślinną, dzieląc się przy okazji swoimi spostrzeżeniami na temat ekologicznego stylu życia i rodzicielstwa bliskości. 

Mamaalergikagotuje

Instagram@mamaalergikagotuje

Przepisy Katarzyny, autorki @mamaalergikagotuje z pewnością przypadną do gustu rodzicom dzieci, które ze względu na alergie pokarmowe, nie mogą spożywać produktów mlecznych, jajek, glutenu, orzechów i innych najpopularniejszych alergenów. Mama Alergika inspiruje do zdrowego gotowania i komponowania zbilansowanych jadłospisów i udowadnia, że nawet pomimo restrykcji można jeść pełnowartościowo i różnorodnie – jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia! 

Wierzymy, że dzięki działalności twórców kulinarnych i edukatorów w dziedzinie dietetyki dziecięcej świadome komponowanie zdrowych, pożywnych i atrakcyjnych posiłków dla Twojego malucha może być jeszcze prostsze! Czerp od nich inspiracje garściami, lecz pamiętaj także, by od czasu do czasu puścić wodze kulinarnej fantazji. Niewykluczone, że wspólnie ze swoim dzieckiem stworzycie dzieło na miarę najbardziej wybitnych szefów kuchni.