przyśpiesza gojenie się ran, w tym trudno gojących się, skaleczeń, zadrapań i otarć, niewielkich oparzeń I i II stopnia
chroni przed zakażeniem
łagodzi ból i świąd
bardzo łatwa i bezbolesna aplikacja

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Kelatis. ZASTOSOWANIE: Wskazany do stosowania na rany, otarcia, niewielkie oparzenia, skaleczenia skóry itp. Pozwala kontrolować wysięk, tworząc czyste i wilgotne środowisko, które wspiera fizjologiczne procesy gojenia oraz chroni przed wzrostem egzogennej mikroflory w miejscu zastosowania. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: Signorini Medicale S.r.l.
reklama

#1 prezent na dzień ojca – laurka dla taty

Zacznijmy od najprostszego pomysłu na wykonanie prezentu na dzień ojca DIY, jakim jest wykonanie laurki dla taty. Ten pomysł sprawdzi się przede wszystkim w przypadku najmłodszych dzieci, 2,3, czy 4-letnich. Wspólnie z maluchem możemy wykonać kartkę z życzeniami, na której dziecko odbije swoją rączkę lub stópkę i stworzy rysunek na miarę swoich możliwości. Możemy na laurce przykleić zdjęcie dzieci z tatą. Tego typu kartki okolicznościowe wykonane przez dzieci (z małą pomocą rodziców?) są najlepszą pamiątką, do której po latach wraca się z wielkim sentymentem i przyjemnością.

#2 Prezent na dzień ojca – brelok do kluczy

Kolejną propozycją na samodzielnie wykonany prezent dla taty jest breloczek do kluczy. To świetny upominek, bardzo praktyczny i który może przypominać tacie o miłości dzieci. Brelok do kluczy wykonamy bez problemu z przedszkolakiem. Z większością czynności dziecko powinno poradzić sobie samo, mama musi tylko zadbać o niezbędne akcesoria, a także czuwać nad bezpieczeństwem prac. 

Czego zatem potrzebujemy do zrobienia breloczka dla taty? Najlepiej i najłatwiej wykonać go z modeliny lub gliny samoutwardzalnej, musimy więc zaopatrzyć się w jedną z nich. Ponadto będziemy potrzebować foremki do ciasteczek, stempli z kształtami lub literkami, drewnianego patyczka, małego kółka do breloka, a także różnokolorowych farb akrylowych. 

Modelinę i glinę można zamienić na tzw. zimną porcelanę, którą bez problemu przygotujemy w domu z ogólnie dostępnych składników. Do jej wykonania potrzebujemy ½ szklanki mąki ziemniaczanej, 1 szklankę sody oraz ¾ szklanki wody. Suche składniki mieszamy ze sobą w małym rondelku, a następnie dodajemy zimną wodę. Całość podgrzewamy przez kilka minut na kuchence, do momentu uzyskania konsystencji jednolitej papki. Kiedy to nastąpi, masę przelewamy do innego pojemnika i przykrywamy wilgotną ściereczką. Musimy pilnować, aby nie dopuścić do jej wyschnięcia. Masę pozostawiamy na około 30 min do wystygnięcia. Gdy osiągnie temperaturę ok. 36-37 stopni C., możemy zagnieść z niej kulę. Gotową masę porcelanową rozwałkowujemy na silikonowej macie, na grubość około 3-4mm. 

Na tak rozwałkowanej masie dziecko może wycinać kształty za pomocą np. foremek do ciasteczek. Może również wytłaczać wzory za pomocą stempelków. W wyciętych kształtach trzeba zrobić jeszcze otwór, do którego po utwardzeniu przymocujecie brelok. Tak przygotowane kształty pozostawiamy do wyschnięcia od 24 do 48 godzin. Po tym czasie można przystąpić do dekorowania breloka oraz przymocowania zawieszki.

prezent na dzień taty od dziecka

#3 prezent na dzień ojca – słoik na gwoździe

Dla taty-majsterkowicza doskonałym pomysłem na prezent jest organizer na narzędzia czy przybory do majsterkowania – np. słoik na gwoździe czy śruby. 

Przygotujcie:

• szklany słoik z zakrętką,

• mały okrągły magnes,

• klej na gorąco,

• kolorową taśmę klejącą,

• nożyczki,

• kolorową taśmę.

Pracę rozpoczynamy od przyklejenia magnesu do wnętrza zakrętki za pomocą kleju na gorąco. Następnie ozdabiamy słoik kolorową taśmą klejącą – przyklejając na przykład na przemian kolorowe pasy od góry do dołu. Kolejny krok to wykończenie nakrętki – ją również możemy ozdobić kolorową taśmą, tak, aby ładnie się prezentowała. Następnie pozostaje już tylko wsypać gwoździe, wkręty czy śrubki do słoika i wręczyć go tacie. Aby wyjąć gwoździe, wystarczy na moment przekręcić słoik do góry nogami. Wówczas na zakrętce z magnesem przyczepi się kilka potrzebnych sztuk. Z pewnością taki gadżet ułatwi tatusiowi pracę i zawsze będzie kojarzył się z dzieckiem.

#4 Prezent na dzień ojca – zakładka do książki

Jeżeli tatuś jest fanem literatury, doskonałym prezentem na dzień ojca DIY, a przy okazji łatwym do wykonania przez dziecko będzie zakładka do książki. Z jej zrobieniem poradzi sobie nawet przedszkolak. Do wykonania zakładki do książki potrzebny jest tylko kawałek tektury – możemy wyciąć ją na przykład ze starego kartonu. Do tego przydadzą się także:

  • nożyczki,
  • papiery kolorowe – najlepiej samoprzylepne, 
  • ewentualnie ozdobne kamienie, cekiny i tym podobne gadżety, za pomocą których dziecko ozdobi zakładkę. 

Wykonanie prezentu zaczynamy od wycięcia kształtu zakładki z kartonu/bloku technicznego. Najczęściej zakładki kształtem przypominają rakietę/kredkę, o szerokości około 4-5 cm i długości około 15-20 cm. Po wycięciu kształtu dziecko może przystąpić do dowolnego zdobienia zakładki. Karton warto okleić kolorowym papierem, ewentualnie bibułą, następnie można dokleić elementy ozdobne takie jak cekiny itp. Tutaj już warto zostawić dziecku pole do popisu i pozwolić na artystyczny wyraz. Samodzielnie wykonana zakładka do książki będzie świetną, funkcjonalną pamiątką dla taty z okazji jego święta.

#5 Prezent na dzień ojca – fartuch do grillowania

Nie jest tajemnicą, że tatusiowe najczęściej są mistrzami grillowania i kiedy tylko rozpocznie się sezon, raczą całą rodzinę pysznymi specjałami prosto z rusztu. Dla miłośników grillowania samodzielnie wykonany fartuch będzie prezentem idealnym. Jak go zatem wykonać? 

Przygotujcie bawełniany fartuch w kolorze białym lub beżowym – bez jakichkolwiek nadruków. Ponadto, farby do tekstyliów w kilku kolorach, a także żelazko i karton, który zabezpieczy powierzchnię, na której będziemy tworzyć prezent. 

Pierwszym krokiem do wykonania fartucha jest jego dokładne wyprasowanie, co zagwarantuje idealną powierzchnię do malowania. Następnie możemy przystąpić do ozdabiania. Jeżeli ma to być wspomniany fartuch dla miłośnika grilla, możemy namalować prosty wzór grilla, ewentualnie napisać tekst w stylu: „król grillowania”, „master chef”, czy po prostu “mistrz kuchni”. Jeżeli fartuch wykonują młodsze dzieci świetnym pomysłem będzie odbicie ich rączek na fartuchu, można ułożyć z nich kształt serca, lub po prostu odbić rękę każdej pociechy w innym kolorze.

#6 Prezent na dzień ojca – ramka na zdjęcie

Ramka ze zdjęciem taty i dziecka to zawsze dobry pomysł na prezent na dzień ojca DIY. Można powiedzieć, że to nawet prezentowy pewniak. Zdjęcia z bliskimi zawsze poprawiają nam humor, a kiedy jeszcze wiemy, że ramkę wykonało dziecko specjalnie dla nas, wtedy wzruszenie gwarantowane. 

Aby ramka na zdjęcie stała się właśnie takim wyjątkowym prezentem, warto ozdobić ją w niepowtarzalny sposób. Dla taty-majsterkowicza świetnym pomysłem będzie ramka z patyczków po lodach, ozdobiona śrubkami lub wkrętami – idealna ozdoba domowego warsztatu. Z kolei dla taty-komputerowca, ciekawym pomysłem może okazać się ramka ozdobiona klawiszami starej klawiatury komputerowej. Jeżeli macie w domu niedziałającą klawiaturę, z której da się odczepić klawisze, koniecznie wypróbujcie ten pomysł. Będziecie potrzebować do tego ponadto: klej na gorąco oraz karton takiej wielkości, jakiej ma być ramka. Do kartonu o wybranej wielkości przyklejamy za pomocą kleju na gorąco klawisze, tak aby utworzyły ramkę, złożoną z jednego lub dwóch rzędów. W środku zostawiamy miejsce na zdjęcie odpowiedniego formatu. Po wydrukowaniu lub wywołaniu wybranego zdjęcia dziecka lub dziecka z tatą wklejamy je do ramki. Możemy dodatkowo na tyle ramki wykonać podpórkę z kartonu, aby mogła samodzielnie stać lub przymocować tasiemkę, która umożliwi powieszenie prezentu.

Prezenty na dzień taty, najlepiej zrobić je samemu!

Planując wykonanie prezentu na dzień taty, warto wybrać taki, który dziecko będzie mogło wykonać w większości własnymi siłami. Oczywiście mamy zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem malucha i wykonywanie prac nieodpowiednich dla młodszych dzieci – np. klejenie pistoletem na gorąco. Jeżeli chodzi o takie czynności jak wycinane, oklejanie, kolorowanie zostawmy je dzieciom. Nawet jeżeli wydaje nam się, że coś jest zrobione niedokładnie, to właśnie te nieidealne prace, wykonane prosto z serca są najcenniejszym prezentem.


wspiera pamięć i koncentrację u dzieci, usprawnia procesy uczenia się
unikalne proporcje kwasów tłuszczowych omega-3
nie zawiera cukru, barwników ani sztucznych aromatów
bogaty w kwasy tłuszczowe EPA, DHA i GLA, które mają kluczowe znaczenie dla mózgu, pamięci i koncentracji
Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama