Revibel
REVIBEL - KOLAGEN DO PICIA
harmonia Twojego piękna w 12 skoncentrowanych składnikach
zawiera w jednej saszetce aż 4000 mg peptydów kolagenowych
zawiera biotynę, kwas hialuronowy, witaminy: C, A, E, B2, B3, cynk, selen oraz aminokwasy siarkowe: L-metioninę i L-cysteinę
całe opakowanie starcza na miesiąc kuracji
czysty skład, potwierdzony badaniami, nie zawiera konserwantów
NIEZALECANY KOBIETOM W CIĄŻY I KARMIĄCYM PIERSIĄ.

Suplement diety.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku nie istnieje

Teoria o „najgorszym dniu w roku” opiera się na pomyśle Cliffa Arnalla. Ten brytyjski psycholog wykładający na Uniwersytecie Cardiff, zachęcony przez firmę PR działającą na zlecenie biura podróży, stworzył matematyczny pseudowzór wyliczający, kiedy wypada najgorszy dzień w roku. 

Teoria Blue Monday znalazła wielu zwolenników oraz przeniknęła do mainstreamu. Wzór uwzględniał pogodę (dostęp do światła, niska temperatura), psychologiczny aspekt nowego roku oraz zarzuconych postanowień noworocznych, oraz aspekt finansowy, który odzwierciedla poświąteczne braki w budżecie.

Niestety, Blue Monday może być samospełniającą się przepowiednią, bo jeśli uwierzymy, że trzeci poniedziałek stycznia to najgorszy dzień w roku, nasze nieświadome działania mogą potwierdzić przekonanie, w które wierzymy.

Dlatego, warto wiedzieć, jaka jest geneza Blue Monday, aby zamiast pogrążać się w smutku, żalu czy poczuciu porażki, zastosować sprawdzone sposoby zadbania o siebie, które wzmocnią zdrowie psychiczne i pomogą odpowiedzieć na ważne potrzeby.

Świadomość tego, że nasze zdrowie psychiczne jest ważne i wartościowe może nas zachęcać do zatroszczenia się o nie tylko od święta, ale również na co dzień.

Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne na co dzień?

Wzmacnianie zdrowia psychicznego może nam pomóc lepiej radzić sobie z wyzwaniami, z jakimi spotykamy się w życiu prywatnym i zawodowym. Dzięki wspieraniu odporności psychicznej, radzeniu sobie ze stresem, umiejętnościom rozpoznawania, nazywania emocji, łatwiej nam funkcjonować na dobrym poziomie.

Co sprzyja zdrowiu psychicznemu?

Życzliwe i bliskie kontakty międzyludzkie

Zainwestowanie czasu w nawiązywanie i pielęgnowanie relacji z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami daje nam bezcenną siatkę wsparcia społecznego. Dzięki spotkaniom, telefonom, wspólnym wyjazdom mamy poczucie przynależności do grupy, czujemy się blisko z ludźmi, co zmniejsza poczucie osamotnienia. Kontakt z drugim człowiekiem może być dla nas wsparciem w trudnych chwilach i ogromną radością na co dzień. Dodatkowo warto ocenić, jakie relacje nas wspierają i zrezygnować z tych, w których czujemy się krytykowani, nadmiernie oceniani, upokarzani, ponieważ mogą być one dla nas toksyczne i obniżać naszą samoocenę oraz dobrostan.

Wyrażanie emocji

Lepsze poznanie emocji, wzmacnianie umiejętności rozpoznawania tego, co się ze mną dzieje w danej sytuacji, nazywanie emocji oraz szukanie konstruktywnych strategii, które mogą pomóc w poradzeniu sobie z nimi, wzmacnia jakość życia. Dzięki temu, że kierujemy na siebie uwagę, uwzględniamy to, jak się czujemy, możemy szybciej wychwycić symptomy przeciążenia, irytacji czy lęku i wcześniej zacząć im przeciwdziałać. Uczenie się wyszukiwania sposobów wspierania siebie w emocjach i bezpiecznego ich wyrażania, pomaga nam niwelować napięcie i redukować stres.

Odprężenie i regeneracja

Regularny odpoczynek, chwile wyciszenia, pozwalają na regenerację po intensywnym, bogatym w bodźce dniu. Warto planować codzienne przerwy w pracy na odejście od biurka, na chwilę ruchu czy wypicie spokojnej herbaty. Wplecenie w grafik drzemki, wyjścia na spacer czy chwili w ciszy lub z dobrą muzyką jest odpowiedzią na potrzebę spokoju układu nerwowego.

Odpuszczanie i proszenie o pomoc/wsparcie

Zbyt dużo obowiązków powoduje wywieranie na siebie presji, co skutkuje stresem i fizycznym przeciążeniem. Dlatego, warto weryfikować swoje plany oraz nałożone na siebie zadania. Możliwe, że można coś przesunąć, zrezygnować z jakiegoś działania, aby zrobić miejsce na odpoczynek. Kiedy czujemy, że mamy za dużo do zrobienia, warto prosić o pomoc, rodzinę, przyjaciół, czy specjalistów.


suplement diety wspomagający funkcjonowanie układu nerwowego u dorosłych
pomaga w redukcji poczucia zmęczenia i znużenia
skraca czas potrzebny na zaśnięcie
Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Jak wykorzystać Blue Monday z korzyścią dla siebie?

Taki dzień, jak Blue Monday (nawet jeśli powstał w wyniku akcji marketingowej) można wykorzystać, jako okazję do zadbania o swoje potrzeby. Możliwe, że to właśnie w tym momencie zapytasz sam siebie „jak się czuje?, czego teraz potrzebuję?”, a to pierwszy krok do zauważania tego, co jest ważne i najbardziej potrzebne. Zauważenie swoich potrzeb i odpowiedź na nie powoduje, że czujemy się ze sobą lepiej, często wraca nam poczucie sprawczości, wpływu na swoje życie.

Małe rzeczy, drobne zmiany w nawykach lub myśleniu, w długiej perspektywie, mogą nam przynieść znaczące efekty np. wprowadzenie rytuału wychodzenia po południu na spacer nie tylko, wesprze naszą kondycję, ale też pozwoli na wyciszenie się, pobycie ze sobą, kontakt z przyrodą. Chwila na ciepłą kawę, ćwiczenia na macie, telefon do przyjaciółki będzie chwilą troski o siebie.

To, co najważniejsze i najprostsze to wplatanie w ciągu dnia momentów zatrzymania się na sobie, aby zweryfikować swój poziom energii. Zmęczenie daje na początku subtelne sygnały (lekkie trudności z koncentracją uwagi, niechęć do danej czynności, popełnianie błędów, poczucie braku kreatywności/pomysłów na rozwiązanie, zniechęcenie), dlatego warto je wychwycić, aby nie dochodziło do przemęczenia i dawać sobie momenty na oderwanie i przerwę.

Zadbaniem o siebie będzie weryfikacja czy coś muszę, czy chcę, na co się zgadzam, co mi odpowiada w danej sytuacji. Czyli jeśli lepiej poznamy siebie, damy sobie szansę na zajęcie się swoimi emocjami i potrzebami, wtedy żaden Blue Monday nie będzie nam straszny, a raczej przyjmiemy go, jak jeszcze jedną okazję do zauważenia tego, co dla nas ważne.


wektorowa grafika mała różowa pozioma fala
Rekomendowane produkty z ektoiną
Reklama