Що таке дитячі кольки? Які причини кольок?

Дитячі кольки – це сукупність симптомів у здорової дитини, найвідомішим з яких є невтішний плач. Справжні дитячі коліки не загрожують малюкові і не впливають негативно на його розвиток. Механізми, які відповідають за кольки, до кінця не вивчені, але найбільшу роль приписують незрілості травної системи. Нескоординована перистальтика кишечника і порушення відходу газів викликають болісне здуття живота.

Як розпізнати дитячі кольки? Було розроблено два критерії, якими слід керуватися при діагностиці кольок у немовлят і диференціювати їх від інших більш серйозних захворювань.

Критерії Весселя, розроблені в 1954 році американським педіатром Морісом Весселем, також називають «правилом трьох». Як діагностуються дитячі коліки за Весселем? Найважливіші припущення:

 • дитина здорова,
 • плач дуже інтенсивний, з незрозумілої причини,
 • Плач триває принаймні 3 години на день, принаймні 3 рази на тиждень, принаймні 3 тижні.

Критерії Римські  II та їх припущення:


Kolzym
Рекомендовано батьками:
краплі, що містять фермент лактазу, який покращує перетравлення лактози, особливо у немовлят
два види лактази - більш широке застосування з перших днів життя
можна використовувати як під час грудного вигодовування, так і з молочною сумішшю
Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama
 • відсутність видимої причини для плачу,
 • плач не менше 3 годин 3 рази на тиждень протягом тижня
 • дитина розвивається нормально.

Кольки у дитини виявляються з 3-4  тижня життя і спонтанно зникає до кінця 3-го місяця.

Йоланта Русин

Коліки через непереносимість лактози

Дитячі коліки відрізняють від кольок, пов’язаних з непереносимістю лактози. Кольки при непереносимості лактози дають дуже схожі симптоми, але причиною їх утворення є занадто низьке виробництво лактази – ферменту, який перетравлює лактозу – відносно потреби. Виявляється вже на першому тижні життя малюка, триває до кінця 6-7 місяця. Неперетравлена ​​лактоза ферментує в кишечнику, викликаючи біль у животі та здуття. Якщо мама годує грудьми, то їй слід не відлучати дитину від грудей, а зцідити першу порцію молока, додати туди фермент, а потім прикласти дитину. Молоко першої фази багатше на лактозу, ніж молоко другої фази. Після годування зціджене молоко можна успішно дати дитині.

Залежно від препарату, фермент можна вводити не тільки в зціджене грудне молоко, але і в молочну суміш або безпосередньо дитині перед їжею. Варто звернути увагу на те, що обраний продукт безпечний для дітей. Вміст кількох видів лактази, як, наприклад, у краплях Колзим (кислої та нейтральної лактази), дозволяє досягти ширшого діапазону рН, ніж стандартні препарати.

Коліки також можуть бути викликані гастроезофагеальним рефлюксом або алергією на білок коров’ячого молока. Щоб правильно діагностувати причину кольок і виключити серйозні захворювання, варто проконсультуватися з педіатром.

При кольках, викликаних алергією на білок коров’ячого молока, дитина, що знаходиться на грудному вигодовуванні, не змінює спосіб вигодовування, але матері необхідно відмовитися від продуктів, що містять білок.

Які симптоми дитячих коліків?

Найпоширенішим симптомом коліків є напади безперервного плачу протягом кількох годин. Вони починаються і закінчуються без причини, найчастіше відбуваються вночі і ввечері. Дитина дратівлива, неспокійна, не може спати.

Живіт дитини здутий і болить. Шкірні покриви живота сильно напружені, нагадують м’яч. Чутно поливання в кишечнику, відходить велика кількість газів. Стул зеленуватий, з різко кислим запахом. Водянистий і рідкий, іноді фонтануючий, зі слизом.

Йоланта Русин

Крім чітких симптомів з боку травної системи – дитина розвивається дуже добре.


Algabion
Рекомендовано батьками:
ретельно відібрані натуральні інгредієнти
DHA з органічних водоростей і вітамін D
для дитини з перших днів життя
підтримує правильний розвиток кісток, мозку, зору та імунної системи
Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Що робити, коли у дитини коліки?

Якщо ваша дитина страждає від кольок, краще набратися терпіння та спробувати деякі домашні засоби:

 • масаж живота – виконується теплими руками батьків, він здатний розслабити напружені м’язи живота і стимулювати пасаж кишечника;
 • тепла ванна, наприклад, у відрі – вода надає розслаблюючу дію;
 • грілка з вишневою кісточкою – тепло розслабляє м’язи живота, а для дитини вишневі кісточки безпечніше води, тому що вони менше нагріваються, але довше віддають тепло;
 • викладання дитини на живіт – дозволяє швидше позбутися від турбуючих газів,
 • годування в положенні, коли голова знаходиться вище за іншу частину тіла, і відрижка після їжі;
 • призначення про- і пребіотиків,
 • застосування симетикону.

Як запобігти кольки у дітей?

Дитячі кольки неможливо запобігти. Вони виникають внаслідок незрілості травної системи, тому зникають, коли її функціонування стабілізується.

Можна спробувати зменшити частоту нападів плачу. Обмеження подразників, правильна кількість їжі (занадто багато молока порівняно з масою тіла перевантажує травну систему), турбота про відповідну бактеріальну флору кишечника, відрижка дитини після годування та спокій батьків, безумовно, позитивно вплинуть на дитина.

Кольки — поширена проблема, від якої не існує хороших ліків. Метод проб і помилок — найкращий спосіб дізнатися, що підходить для конкретної дитини. Багато терпіння та знання, що ваша дитина не постраждала, можуть допомогти вам пережити важкі тижні.