Що таке інгаляції?

Інгаляція – це загальноприйнята процедура, яка передбачає вдихання ліків або інших речовин, що підтримують лікування, у формі пари або аерозолю.   Традиційні «парувки», тобто дихання над посудиною з окропом з додаванням трав або ефірних масел, все частіше замінюються сучасними інгаляторами та небулайзерами, але механізм дії та показання до застосування залишаються незмінними.

Залежно від введеної лікарської речовини, інгаляція сприяє очищенню дихальних шляхів, полегшує відхаркування секрету, зволожує слизові оболонки і заспокоює симптоми, характерні для інгаляційної алергії. Безсумнівною перевагою цього лікування є те, що воно дозволяє вводити меншу дозу препарату, завдяки чому, на відміну від пероральних препаратів, вони не навантажують шлунок і травну систему


Ectodose
Рекомендовано батьками:
зменшує запалення дихальних шляхів
захищає і зволожує слизову оболонку дихальних шляхів
розріджує густий слиз, полегшуючи відхаркування
запобігає появі симптомів інгаляційної алергії
синергічний ефект ектоїну та морської солі

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Ectodose. ZASTOSOWANIE: Wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych oraz objawów chorób układu odechowego - w astmie alergicznej i niealergiczna, zapaleniu oskrzeli, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: bitop AG
reklama

Інгаляція та небулізація – це одне й те саме?

Існує значна різниця між термінами інгаляція та небулізація. Інгаляції – це всі процедури, пов’язані з введенням ліків або інших речовин в дихальну систему разом з повітрям. Інгаляції можна робити як за допомогою домашньої «парувки», так і з використанням спеціалізованого обладнання та інгаляційних препаратів. З іншого боку, небулізація – це вид інгаляції, під час якого дана речовина перетворюється на аерозольні частинки.

Inhalacje dla dzieci

Небулізація — це вид інгаляції, але не будь-яке вдихання є небулізацією

Інгаляції треба проводити тільки рекомендованими розчинами препаратів. Для небулайзера не підходять ефірні масла або трави, які використовуються для інгаляцій. Інша ситуація з фізіологічним розчином і гіпертонічним розчином, який часто використовують у цьому типі лікування. Небулізація, як і інші види інгаляцій, проводиться з лікувально-профілактичною метою. Переваги обох схожі. Інгаляція, як і небулізація, дозволяє скоротити шлях введення препарату, завдяки чому його дія є більш швидкою та безпечнішою порівняно з препаратами, що приймаються перорально. Це одна з причин, чому небулізація вважається найкращим способом інгаляції для немовлят і маленьких дітей, тим більше, що вона не несе ризику опіків, як, наприклад, домашня інгаляція гарячим настоєм ромашки.

Підсумовуючи, слова інгаляція та небулізація не означають одне й те саме. Інгаляція має більш широке значення. Мається на увазі різні способи вдихання лікарських речовин в дихальні шляхи, одним з яких є небулізація, яку ще називають аерозотерапією.

Коли варто застосовувати інгаляції?

Інгаляції (і небулізація) рекомендовані в першу чергу в рамках лікування захворювань верхніх дихальних шляхів. Це працює для людей, які борються з:

  • хронічним сухим або вологим кашлем,
  • бронхом,
  • алергічною та не алергічною астмою,
  • синуситом,
  • муковісцидозом.

Інгаляції також можуть прискорити відновлення після ларингологічних операцій і заспокоїти запалення в легенях. Таке лікування також часто рекомендують як елемент профілактики людям, які проводять багато часу в кондиціонованих або опалювальних приміщеннях, а також в запилених і задимлених приміщеннях. Регулярно використовувані інгаляції відновлюють комфорт дихання, зволожують слизові оболонки і знижують ризик інфікування.

Інгаляції у дітей

Інгаляція – відносно проста і безпечна процедура, яку можна застосовувати навіть вагітним жінкам, годуючим матерям і немовлятам. Цей рішення  дуже безпечне. Інгаляційний шлях введення препаратів дозволяє діяти швидко, і при цьому захистити шлунок. Тим більше, що інгаляції дозволяють використовувати менші дози ліків, ніж при прийомі пероральних препаратів. Крім того, її легко зробити, і ви можете легко використовувати іі вдома. Плюс в тому, що діти сприймають інгаляції досить добре.

Інгаляції для дітей – переваги:

  • висока ефективність,
  • високий профіль безпеки,
  • широкий спектр показань,
  • простий спосіб введення препарату,
  • відсутність вікових обмежень,
  • безпечні для вагітних жінок, годуючих матерів і немовлят.

Інгаляції у дітей – це процедура, під час якої слід звернути увагу на кілька важливих моментів. Препарат, який ми вводимо в небулайзер, повинен бути розроблений спеціально для самих маленьких пацієнтів. Одним із них є НЕБУ-доза БЕБІ, безпечний 1,5% розчин натрію хлориду у формі одноразових ампул, який не містить консервантів та будь-яких інших шкідливих речовин. Ще один аспект, про який ми повинні пам’ятати, роблячи інгаляції дитині, – це належна гігієна інгалятора – всі частини повинні бути вимиті та висушені відповідно до інструкцій виробника. Слід також пам’ятати, що немовлята завжди повинні робити інгаляцію в положенні напівлежачи, тоді як інгаляція у дітей, які можуть сидіти без сторонньої допомоги, повинна проводитися в положенні сидячи.

Протипоказання до інгаляцій

Незважаючи на те, що інгаляція є неінвазивною і безпечною процедурою, існує ряд протипоказань до її застосування. До них належать, серед іншого:

  • недостатність дихання і кровообігу,
  • туберкульоз,
  • гнійний тонзиліт,
  • висока температура,
  • рак,
  • респіраторна кровотеча,
  • гостре запалення носа, горла та гортані,
  • набряк легень,
  • ниркова недостатність,
  • перезволоження організму.

Популярність інгаляцій серед лікарів і пацієнтів пояснюється в першу чергу їх ефективністю, простотою проведення процедури і тим, що їх можна безпечно проводити вдома. Це чудовий спосіб підтримки терапії інфекцій верхніх дихальних шляхів, а також чудовий спосіб відновити комфорт дихання для людей, які часто перебувають у кондиціонованих, опалювальних або запилених приміщеннях.

Як вибрати інгалятор для небулізації?

Зараз існує багато різних інгаляторів для дітей і дорослих. Деякі містять небулайзер, інші – ні. Одні дуже шумні, інші працюють безшумно. Шукаючи правильний небулайзер, варто вибрати той, яким ми залишимося задоволені і служитиме нам довго. Тому перед покупкою варто звернути увагу на кілька важливих критеріїв. Завдяки цьому ми інвестуємо в потрібний пристрій, і інгаляція дитини буде безпроблемною та ефективною.


Рекомендовано батьками для застосування в інгаляційній терапії у дітей:
з перших днів життя
безпечний для вагітних і немовлят
знімає симптоми застуди при вологому кашлі
очищає і очищає ніс від густого нежитю, що утруднює дихання

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: NEBU-dose BABY. ZASTOSOWANIE: Wskazany w terapii inhalacyjnej w celu ułatwienia ruchu wydzielinie w drogach oddechowych, aby poprawić komfort oddychania. Zalecany dla pacjentów cierpiących na zapalenie oskrzelików, ostre zapalenie oskrzeli, mukowiscydozę oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: Unolab Manufacturing S.l.
reklama

На що звернути увагу при виборі інгалятора для небулізації? В першу чергу слід звернути увагу на механізм дії даного приладу, що визначає його призначення (вид введених препаратів). У цьому відношенні існує три види інгаляторів.

Інгалятор компресорний з поршневим насосом (пневмопоршневий) – зазвичай використовується для інгаляцій у немовлят і маленьких дітей. Це апарат з вбудованим небулайзером, призначений для введення будь-яких видів ліків. Він складається з аерозольного компресора та розпилювача, а також гумової повітряної трубки, мундштука, насадки для носа та маски. Компресорні інгалятори випускаються в стаціонарному і портативному виконанні. Останні, призначені для домашнього використання, компактні, легкі та прості у використанні. Ви легко знайдете типові дитячі моделі, у формі плюшевої тваринки, літака або автомобіля, завдяки яким інгаляції для дитини стають розвагою. Великий плюс за доступну ціну. Найдешевші інгалятори можна придбати менш ніж за 100 злотих. Недоліком є ​​те, що компресор шумить.

Ультразвукові інгалятори – вважаються більш професійними, ніж компресорні, але відносяться до домашніх інгаляторів. Призначені для небулізації, але з використанням обраної групи препаратів, що включає кілька антибіотиків і майже всі муколітичні препарати. Не підходять для інгаляцій з глюкокортикоїдами або альфадорназою, які застосовуються при лікуванні муковісцидозу. Вони містять головку, що випромінює ультразвукові хвилі з частотою 1-2 МГц, які перетворюють розчин в аерозоль з частинками розміром менше 5 мкм. Вони працюють швидко і тихо, але коштують дорожче компресійних інгаляторів.

Мембранний сітчастий інгалятор (МЕШ) – називається інгалятор нового покоління. На відміну від вищеописаних, він найчастіше працює від батарейок, тому інгаляцію можна без проблем проводити в подорожі або на відпочинку. Призначений для введення різних видів інгаляційних препаратів, що застосовуються при багатьох захворюваннях органів дихання (муковісцидоз, хронічні обструктивні захворювання легень, астма). Виробляє аерозоль за допомогою вібраційної перфорованої мембрани. Це дозволяє швидко вводити препарат, тому вдихання дитини займає буквально мить. Працює безшумно, а завдяки компактним розмірам і заряду акумулятора ідеально підходить для подорожей. На жаль, хоч і дуже практичний і ефективний в дії, не кожному по кишені. Ціни на мембранні інгалятори перевищують 1500 злотих.

Крім механізму роботи інгалятора, також варто перевірити інші параметри:

  • MMAD,
  • FPF%,
  • мертвий об’єм
  • режим роботи,
  • час вдиху,
  • повітряний потік,
  • рівень гучності,
  • обладнання.

Середній аеродинамічний розмір аерозольних частинок, виражений у мікрометрах (мкм), скорочено позначається як MMAD (середній масовий аеродинамічний діаметр, Мм). MMAD дозволяє оцінити ефективність аерозольної терапії. Чим нижче MMAD, тим легше поширюється «цілющий туман» у дихальну систему. Таким чином, найбільш оптимальними і призначеними для домашнього використання є небулайзери з розміром крапель від 5 до 2 мікрометрів. Вони будуть працювати при таких інфекціях, як застуда, гайморит, пневмонія.

При вдиханні частинки:

  • >8 мкм осідає у верхніх дихальних шляхах (ніс і горло),
  • 8-5 мкм досягають середнього відділу дихальних шляхів (трахеї, бронхів),
  • 5-2 мкм осідають на нижні відділи дихальних шляхів (бронхи і бронхіоли),
  • 2 мкм проникають в альвеоли,
  • <1 мкм не проникає в організм, висить в повітрі та вдихається.

FPF%, або респірабельна фракція, — це параметр небулайзерів, що показує, який відсоток частинок має правильний розмір. В ідеалі FPF інгалятора має становити 70-80%.

Мертвий об’єм є параметром втрати ліків. Чим він менший, тим ефективніша інгаляція дитини. Оптимально мертвий об’єм не повинен перевищувати 0,7 мл.

Періодичні інгалятори дешевші, але якщо їх використовуватиме вся родина, вони можуть бути непрактичними. У таких випадках краще інвестувати в пристрій з опцією безперервної роботи.

Час інгаляції для дитини не повинен бути занадто коротким. Рекомендується, щоб небулізація у наймолодших проходила повільно. Тому добре вибрати інгалятор, який це дозволяє.

Вибираючи інгалятор для дитини, також добре перевірити максимальний вільний потік повітря.

  • Дітям до 3 років, які дихають швидко і поверхнево, краще не перевищувати 5,5 літрів на хвилину.
  • Інгаляції дітям старшого віку можна проводити апаратом з витратою 6-8 літрів за хвилину.
  • Старше 12 років можна використовувати інгалятор, який генерує більше 10 літрів на хвилину.

Тепер настав час обговорити рівень гучності. Компресорні інгалятори, незважаючи на безліч переваг, шумні. Багато з них видають робочий шум, що перевищує 55 децибел, і це той рівень звуку, при якому ми починаємо відчувати дискомфорт. Це важливо не для всіх, але для людей із сенсорною гіперчутливістю це важливо. Тоді, щоб інгаляції у дитини пройшли без стресу, краще інвестувати в дорожчий, але тихий ультразвуковий інгалятор.

Останнім важливим критерієм вибору домашнього інгалятора, розглянутого тут, є його комплектація. Важливо, щоб в нього входили запчастини, наприклад, фільтри, а також:

  • маска для дитини повинна бути без бічних отворів і відповідного розміру,
  • носові зубці, необхідні, наприклад, коли потрібно провести інгаляцію при нежиті,
  • мундштук, підходить для дітей дошкільного та шкільного віку.

Педіатрична маска призначена для самих маленьких, дітям старше 3 років інгаляція повинна проводитися вже за допомогою мундштука або лопатки. Корисний, хоча і не обов’язковий гаджет – чохол для небулайзера.

Як правильно робити інгаляції?

Багато батьків задаються питанням, як робити інгаляції дитині. Перед першим використанням небулайзера варто ознайомитися з інструкцією приладу та рекомендаціями виробника. Це дозволяє правильно використовувати придбаний інгалятор і зробити інгаляції більш ефективними.

Покрокова інгаляція

  • Перед інгаляцією необхідно підготувати обладнання, не забудьте вимити маску/мундштук і відміряти відповідну дозу препарату.
  • Одягніть інгаляційну маску так, щоб вона щільно прилягала до обличчя, закриваючи ніс і рот. Для дітей старшого віку ми даємо мундштук, який зменшує втрату препарату та захищає очі від можливого подразнення.
  • Під час вдиху дитина повинна прийняти відповідне положення – напівлежачи, дитина старшого віку – сидячи, і глибоко дихати. Не приступаємо до процедури, якщо малюк неспокійний або плаче.  Потрібно дочекатися, поки він повністю заспокоїться, відрегулює дихання, щоб інгаляція взагалі відбулася і подіяла. У цьому можуть допомогти спеціальні пустушки для інгаляцій немовлят. У виняткових ситуаціях ви можете розглянути можливість інгаляції вашої дитини під час сну.
  • Після закінчення інгаляції пам’ятайте, що потрібно ретельно сполоснути водою обличчя дитини в місці контакту з ліками, а потім почистити зуби. Це особливо важливо після застосування інгаляційних глюкокортикостероїдів, що несе в собі ризик розвитку грибкових і бактеріальних інфекцій ротової порожнини.
  • Маску та контейнер для ліків також слід очистити, а пристрій слід вимкнути та закріпити під час відпочинку, як зазначено в інформаційному листку. Восени і взимку відразу після інгаляції дитині краще не виходити з дому.

Інгаляції для дітей приносять багато переваг. Вони дають полегшення при важких недугах, можуть скоротити час лікування і захистити від розвитку захворювання. Це проста процедура, яка добре працює в багатьох випадках – під час алергії, застуди, синуситу, а також при більш серйозних захворюваннях, таких як астма або муковісцидоз. Незважаючи на те, що процедура приносить багато користі, потрібно пам’ятати, що інгаляції слід проводити правильно, використовуючи правильний апарат і ліки, відповідно до вказівок лікаря.


Ectimer
МОРСЬКА ВОДА ДЛЯ ДІТЕЙ:
з першого місяця життя
морська вода в ектоїні в делікатному тумані з аплікатором, який підходить для маленьких носиків
природним чином допомагає зменшити набряк слизової, полегшуючи вільне дихання

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Ectimer. ZASTOSOWANIE: Profilaktyka i wspomaganie leczenia nieżytu nosa i zapalenia zatok. Preparat redukuje stan zapalny podrażnionej śluzówki nosa. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: bitop AG
reklama