Ектоїн для носа – властивості

У домашніх аптечках все частіше використовуються назальні препарати ектоїну. Перш за все тому, що вони ефективні та безпечні. Ектоїн – речовина природного походження, нетоксична, має сильні зволожуючі та захисні властивості.

Його отримують з мікроорганізмів, що живуть у дуже складних, з нашої точки зору, умовах, наприклад, у кратерах вулканів або в арктичних льодових щитах. Саме завдяки їй екстремофіли (а саме так називають ці мікроби) здатні виживати. Під впливом стресових факторів, якими є несприятливі кліматичні умови, вони виробляють амінокислоту – ектоїн, яка забезпечує правильний розвиток клітин і захист від небезпечних зовнішніх факторів, а отже, і виживання.

Відкриття цього факту в 1985 році поклало початок лавині наукових досліджень. Їх результатом є все більше використання ектоїну в медицині та фармації. Сьогодні його можна зустріти не тільки в назальних спреях, але і в сонцезахисних кремах, антивікової косметиці і навіть в препаратах, які використовуються при лікуванні онкологічних захворювань.

Ектоїн для носа – дія

Ектоїн проявляє космотропні властивості. Це означає, що він зв’язує молекули води та будує їх у гідрокомплекси, які оточують білки та клітинні мембрани шаром води. Таким чином, ектоїн стабілізує клітинний бар’єр і ліпіди, і в той же час зміцнює епітелій дихальних шляхів проти алергенів і вірусів.

Ектоїн для носа при алергічному і неалергічному риніті діє ще по одній причині. Він протизапальний і прискорює регенерацію слизової оболонки носа. Застосовується при риніті, знімає нежить – сприяє очищенню носа, зменшує запалення, зволожує і стабілізує слизові оболонки, завдяки чому, з одного боку, допомагає боротися з симптомами алергії та інфекцій, а з іншого – боку, щоб зменшити шкідливий вплив вірусів, алергенів та інших речовин-подразників.

Докладніше: Сінна лихоманка або сезонний алергічний риніт

Назальний спрей ектоїн – застосування

Назальний спрей ектоїн випускається в декількох видах препаратів з різним складом і діапазоном показань. Давайте ближче розглянемо кілька обраних.

Ектімер – морська вода з ектоїном для носа

Назальний спрей з ектоїном і морською сіллю (Ектімер) призначений для профілактики та лікування симптомів риніту та синуситу. Це злегка гіпертонічний розчин, який звужує набряклу слизову оболонку носа і полегшує дихання. Крім того, він підходить для очищення, зволоження та гігієни маленького носика. Тим більше, що його можна використовувати у немовлят з першого місяця життя.

Оскільки це продукт без консервантів, він відрізняється високим профілем безпеки. Крім того, назальний ектоїн, що міститься в ньому, сам по собі дуже безпечний. Як нетоксична, не алергенна речовина і, що важливо, природного походження, вона чудово допомагає в побуті та при хворобі. Це підтверджують позитивні відгуки батьків, які відзначають зручність використання, ефективність, доступну ціну та економічність.

Спрей Ектімер можна застосовувати скільки завгодно часто (оптимально 2-6 разів на день). Тут варто згадати, і це має зацікавити батьків, які мають більше однієї дитини, використовувати одну пляшку морської солі з ектоїном для однієї дитини. Це важливо з міркувань гігієни.

Екторін – гіпертонічний ектоїновий назальний спрей

Екторін – назальний спрей для дітей і дорослих, який допомагає при риніті і гаймориті. Окрім ектоїну, який зволожує, захищає та має протизапальні властивості, він також містить морську сіль із фосфатним буфером. Завдяки цьому підтримується оптимальний осмотичний тиск і, як наслідок, ефективно знімає захворювання носа.

Екторін природним чином зменшує закладеність носа та пазух. Крім того, він настільки ж ефективний, як і препарати з ксилометазоліном, які непридатні для тривалого застосування (понад 7 днів) і можуть викликати залежність. Тому назальні спреї з ектоїном можуть замінити їх і зменшити їхні негативні побічні ефекти, такі як сухість слизової оболонки носа. Екторін виявляє різноспрямовану дію. Крім зволоження, зняття сухості та подразнення слизової, він також очищає закладений ніс, зменшує нежить, чхання, свербіж у носі, а також одночасно зменшує головний біль, біль в обличчі та втрату нюху та смаку.

Ектокларин – ектоїновий назальний спрей від алергії

Наступний варіант ектоїну для носа – Ектокларин, спрей, що сприяє лікуванню алергічного риніту. Зменшує запалення і сприяє регенерації подразненої слизової. Ефективно заспокоює нежить, послідовне чхання і свербіж у носі, а також захищає від шкідливого впливу алергенів. Тому його можна використовувати з профілактичною метою, наприклад, у період підвищеного запилення тих рослин, які викликають алергію. Навіть з дитиною. Продукт призначений з першого місяця життя і, що варто підкреслити, не викликає відчуття звикання, на відміну від інших препаратів цього типу.

Ектодоза – розчин для інгаляцій з ектоїном

Тепер візьмемо під мікроскоп ампули для інгаляцій Ectodose. Це ізотонічний фізіологічний розчин, збагачений 1,3% ектоїном, призначений для лікування симптомів:

  • інфекції,
  • алергічна та неалергічна астма,
  • бронхіт,
  • хронічне обструктивне захворювання легенів.

Добре діє як під час простудних захворювань, так і при більш серйозних захворюваннях дихальної системи. У першому випадку ампула Ектодоза використовується індивідуально (разова доза 2,5 мл), у другому як розчин для розведення певного муколітика або іншого препарату, призначеного лікарем – ектоїн діє чисто фізично, не вступає в реакцію з діючими речовинами, тому ви можете використовувати його, не побоюючись виникнення побічних ефектів.

Схожий склад має ще один розчин для інгаляцій з ектоїном під назвою Небудоза. Тому багато людей, в тому числі і батьки, задаються питанням, що краще підійде при конкретних симптомах: Ектодоза або Небудоза. Обидва препарати призначені для симптоматичного лікування дихальних шляхів, але Небудоза рекомендований для полегшення набридливого вологого кашлю та густого нежитю, що утруднює дихання, що виникає при різноманітних вірусних та бактеріальних інфекціях, у тому числі бронхіоліті та гострому бронхіті. Небудоза, на відміну від Ектодози, рекомендована хворим на муковісцидоз.

Читайте також: Ектоїн для інгаляцій – спосіб лікування інфекцій дихальних шляхів

Ectodose ektoina do inhalacji dla dzieci

Назальний ектоїн – поширені запитання

Відомо, що назальний ектоїн є ефективною та безпечною речовиною, навіть для маленьких дітей. Однак багатьох цікавить, які у нього протипоказання. Чи безпечний ектоїн під час вагітності? Чи можна вживати жінкам, які годують груддю? У той же час часто виникають невизначеності, пов’язані з безпекою та термінами використання медичних виробів з ектоїном.

Спробуємо розвіяти хоча б деякі з них. Немає досліджень, які б показали, як назальний ектоїн впливає на вагітних і годуючих грудьми жінок, тому пацієнтам цієї групи слід проконсультуватися з лікарем перед застосуванням даного препарату. Що стосується безпеки ектоїну, то вона добре задокументована. Як вже говорилося, ектоїн не реагує з іншими діючими речовинами, він діє чисто фізично. А оскільки він нетоксичний, біологічно чистий і не викликає алергії, він має високий профіль безпеки. Останнє питання, згадане тут, стосувалося того, як довго ви можете використовувати Ectodose або інші препарати ектоїну. Для Ectodose та Ectimer немає обмежень. Після відкриття спрей від алергії Ектокларин можна використовувати протягом 6 місяців, після чого його слід викинути та, за необхідності, використати нову упаковку.

Вас також може зацікавити: Дієта дитини під час інфекції – як підтримати одужання?