Застуда – що це?

Застуду також часто називають застудою або запаленням носоглотки і навколоносових пазух. Це дуже поширена вірусна інфекція. Існує близько 200 різних штамів вірусів, які можуть викликати це захворювання. Найпопулярнішими з них є риновіруси, відповідальні за до 50% усіх інфекцій! Крім них, застуду також можуть викликати деякі види коронавірусів, аденовіруси, віруси парагрипу, ентеровіруси та інші.

Всупереч поширеній думці, застуда виникає не від переїдання, намокання чи замерзання. Для розвитку цієї хвороби потрібен збудник – вірус, яким ми заражаємося при безпосередньому контакті з інфікованою людиною.

Симптоми застуди у дітей

Симптоми застуди у дітей мало чим відрізняються від симптомів цього захворювання у дорослих, але через несформованість імунної системи у самих маленьких його перебіг може бути більш гострим.


Regestim
У період тимчасової слабкості, для регенерації після інфекцій:
унікальне поєднання натуральних компонентів, що підтримують імунну систему
містить інгредієнти природного походження - нуклеотиди, фукоїдан, цинк і вітамін D
підтримує функціонування імунної системи, стимулюючи утворення імунних клітин
Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Найпоширенішими симптомами застуди у дітей є:

  • нежить,
  • чхання,
  • кашель,
  • біль у горлі,
  • захриплість,
  • синусовий біль,
  • відсутність апетиту,
  • проблеми із засипанням,
  • слабкість,
  • проблеми з концентрацією.

Застуда іноді супроводжується невеликою субфебрильною температурою, але, на відміну від грипу, при застуді температура зазвичай не висока і тримається  2-3 дні.

Чому діти хворіють частіше за дорослих?

Наш організм протягом життя вчиться боротися з різними мікроорганізмами. Хоча це не є правилом, перший контакт імунної системи зі збудником часто призводить до появи набагато серйозніших захворювань, ніж у випадку чергових інфекцій. Цей процес називається набуттям специфічного імунітету. Розвивається при контакті клітин імунної системи зі специфічним антигеном. Тому не варто дивуватися, що чим молодша дитина, тим частіше вона може боротися з інфекціями.

Способи лікування застуди у дитини

Оскільки існує дуже багато вірусів, які викликають застуду, лікування назофарингіту зазвичай є симптоматичним. Основну увагу варто приділити зволоженню роздратованої запаленням слизової оболонки носа і горла. Для цього найкращим рішенням є використання інгаляції, яка є дуже популярною та неінвазивною терапевтичною процедурою. Вона полягає у вдиханні парів речовин, які мають полегшити лікування. Для самих маленьких пацієнтів найкраще підійдуть препарати, розроблені спеціально для дітей, наприклад, NEBU-dose Baby. Небулайзер, який використовується при нежиті у дітей, допоможе розрідити секрет у верхніх дихальних шляхах і полегшить його виведення. Безсумнівною перевагою інгаляції є те, що її можна проводити практично без вікових обмежень.

У трохи старших дітей, крім інгаляцій, хорошим рішенням може бути давати дитині препарати, що підтримують роботу імунної системи. Варто обирати ті, які містять, серед іншого, бромелайн, рутозид, а також екстракти бузини або вербени. Відмінний вибір – це, наприклад, Bromelan Junior.

Організація часу вдома

Правильне відновлення  відіграє ключову роль під час інфекції. Давайте дитині якомога більше спати і відпочивати. Щоб у організма були сили боротися зі збудником, його також слід правильно харчувати. Якщо ваш малюк застудився, зверніть особливу увагу на його меню і постарайтеся подавати йому страви, які легко засвоюються і містять багато вітамінів і мінералів.

Застуда – дуже поширене заразне захворювання. Хоча це не небезпечно, його не можна недооцінювати, тому що якщо його не лікувати, воно може перерости в набагато серйозніші захворювання. При нежиті у дітей найчастіше використовують інгаляції, які допомагають позбутися від докучливих симптомів і відновити комфорт дихання. Відпочинок і  правильна дієта також надзвичайно важливі.

Весь контент Бази Знань з медичної та оздоровчої тематики носить виключно інформаційний характер і не повинен замінювати консультації спеціаліста.