starannie dobrany zestaw składników odżywczych dla kobiet - kwasu foliowego, witaminy D oraz inozytolu
wsparcie dla kobiet z PCOS, insulinoopornością oraz związanych z tym przedłużających się staraniach o dziecko
regulują aktywno​ść hormonalną w przypadku kobiet starających się o dziecko
jedyne na rynku połączenie naturalnego, najsilniejszego antyoksydantu – astaksantyny z dwoma formami inozytolu: mio- i D-chiro-inozytolem
zawiera zalecaną dobową dawkę 4000 mg mio-inozytolu.
Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad nowym programem wsparcia finansowego dla mam, które po okresie urlopu macierzyńskiego zamierzają powrócić do aktywności zawodowej. Mowa o programie „Aktywny Rodzic”, który zakłada wprowadzenie świadczenia pieniężnego w wysokości 1.500 zł miesięcznie dla mam, które po okresie urlopu macierzyńskiego chcą wrócić do pracy, pozostawiając dziecko pod opieką członka rodziny (np. babci – stąd potoczne określenie tego świadczenia „babciowym”), opiekunki lub zapisując dziecko do żłobka. Wybór formy opieki na dzieckiem ma być pozostawiony decyzji rodziców i niezależnie od niej – ma im przysługiwać świadczenie.

Dodatkowe wymogi, jakie muszą zostać spełnione, aby zakwalifikować się do wsparcia w ramach programu to:

1)  zatrudnienie mamy powracającej do pracy w ramach stosunku pracy lub zlecenia,

2)  wysokość miesięcznej pensji mamy, która nie będzie mogła przekroczyć określonego progu, a jednocześnie nie będzie mogła być niższa niż minimalne wynagrodzenie za pracę w roku 2024 (czyli nie niższa niż 4.242 zł brutto, a od 1 lipca br. – 4.300 zł brutto),

3)  wiek dziecka – wsparcie ma być udzielane do ukończenia przez dziecko 36 miesiąca życia.

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Aleksandra Gajewska zapowiedziała, że program wsparcia najprawdopodobniej zostanie uruchomiony w ostatnim kwartale 2024 r.

Aleksandra Gajewska winą za zapaść demograficzną, z którą w ostatnich latach boryka się Polska i która była przyczynkiem do zaplanowania przez resort tego rodzaju wsparcia obarcza trudności z dostępnością do opieki żłobkowej. Problemem jest także brak dofinansowania, które mogłoby wesprzeć rodziców w tej materii (według danych GUS – w 2023 r. zarejestrowano 33 tys. mniej urodzeń niż roku ubiegłym).

„Jestem przekonana, że takie programy będą zachęcały ludzi do bycia rodzicami. Jedną z przyczyn, przez którą pary nie decydują się na dzieci jest problem z zapewnieniem im opieki po powrocie do pracy. To oznacza, że mamy w tej chwili niewystarczający dostęp do opieki żłobkowej, a ludzi nie stać na to, żeby zatrudnić nianię”.

Aleksandra Gajewska, Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na chwilę obecną brak jeszcze szczegółowego projektu ustawy przewidującego wprowadzenie programu, jednak środki na wsparcie rodzin zostały przewidziane w ustawie budżetowej na 2024 r. jako jeden z priorytetów wydatkowych na bieżący rok.

Obecnie rodzic, najczęściej kobieta, musi wybierać między życiem rodzinnym a zawodowym. Na te problemy ma odpowiedzieć program „Aktywny Rodzic”, jak przekazała wiceminister.


Prenasol
PRENASOL - DLA KOBIET W CIĄŻY I KARMIĄCYCH PIERSIĄ:
DHA z alg, dwie formy kwasu foliowego
starannie dobrane składniki wspierają prawidłowy rozwój dziecka i dbają o zdrowie mamy
bezpieczne i innowacyjne składniki wysokiej jakości
Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Podstawa prawna:

Ustawa budżetowa z dnia 18.01.2024 r. na rok 2024 (Dz.U. z 2024, poz. 122)