zdjęcie rodziny w małym zielonym kole
Рекомендовано батьками:
зменшує запалення дихальних шляхів
захищає і зволожує слизову оболонку дихальних шляхів
розріджує густий слиз, полегшуючи відхаркування
запобігає появі симптомів інгаляційної алергії
синергічний ефект ектоїну та морської солі
Ectodose

Ектоїн для інгаляцій – що це таке і як діє?

Ектоїн – речовина природного походження, яка міститься не тільки в інгалянтах, але і в таблетках для розсмоктування від болю в горлі, назальних спреях, очних краплях і кремах для тіла. Таке широке використання пояснюється властивостями ектоїну, який чудово зволожує, ефективно пригнічує запалення, і при цьому захищає клітини від шкідливого впливу зовнішніх факторів – забруднення навколишнього середовища, сухого повітря, а також алергенів і патогенних мікроорганізмів.

Ектоїн для інгаляцій – дія:

сильно зволожує,

має протизапальну дію,

протиалергічний,

захисний ефект.

Ектоїн для інгаляцій, доступний у формі розчинів Ectodose та Nebu Pulmo, сприяє лікуванню інфекцій верхніх дихальних шляхів. Зволожує слизову оболонку горла, захищаючи її від пересихання. Крім того, він розріджує залишки секрету, тому полегшує відхаркування і приносить полегшення від виснажливого кашлю. Тому його рекомендують дітям із застудою, бронхітом або хронічною обструктивною хворобою легень. Але це ще не кінець.

Якщо ваша дитина алергік або астматик, ви повинні знати, що вдихання ектоїну запобігає появі симптомів алергічної реакції з боку дихальної системи. Звичайно, це також працює для ефекту полегшення алергії. А оскільки він практично не має побічних ефектів, ви можете без побоювань використовувати його для свого малюка.

Ектоїн для інгаляцій – коли застосовувати?

Інгаляційний ектоїн допомагає боротися із захворюваннями, пов’язаними з алергією та сезонними інфекціями. Дослідження показують, що інгаляційний ектоїн є більш ефективним, ніж фізіологічний розчин, у лікуванні гострого бронхіту та гострих респіраторних інфекцій.

Як ви вже знаєте, інгаляційний ектоїн також допомагає при лікуванні хронічних захворювань. Крім згаданих вище алергічної та неалергічної астми та хронічної обструктивної хвороби легень, до них також відноситься муковісцидоз.

Ектоїн для інгаляцій – показання:

  • вірусні інфекції (застуда),
  • гостра респіраторна інфекція
  • гострий бронхіт,
  • гострий бронхіоліт,
  • алергічна та неалергічна астма,
  • Хронічне обструктивне захворювання легенів,
  • кістозний фіброз

Ектоїн для інгаляцій – як правильно використовувати?

Ми вже писали, що ектоїн для інгаляцій відомий як Ectodose і Nebu Pulmo. Якщо ви перевірите етикетки обох продуктів, ви побачите, що вони мають схожий склад, включаючи: ектоїн, воду та хлорид натрію (Nacl, що міститься в морській солі). Однак це не замінники!

Різниця між ними стосується концентрації діючих речовин. У Nebu Pulmo ми маємо 0,65% ектоїну та 3% хлориду натрію, що робить його гіпертонічним розчином. Це означає, що він містить більше солі, ніж ізотонічний розчин Ectodose з 1,3% ектоїну та морською сіллю. Тому краще звільняє бронхи від густого, залишкового секрету. З цієї причини Nebu Pulmo, на відміну від Ectodose, рекомендується серед інших хворим на муковісцидоз. Звичайно, якпідтримуюче та  додаткове лікування.

Тож якщо ваша дитина починає кашляти, чхати та скаржиться на біль у горлі, ви можете використовувати ектоїн для інгаляцій у формі Ectodose. Однак, якщо у вашої дитини з’являється густий, рясний нежить, закладеність носа, що викликає труднощі, і важко відкашлювати залишки виділень, віддайте перевагу  до Nebu Pulmo. Пам’ятайте, що ектоїн для інгаляцій може стимулювати кашльовий рефлекс, тому не використовуйте його безпосередньо перед сном.

Як правильно проводити інгаляції ектоїну?

Ектоїн для інгаляцій в ампулах Ectodose і Nebu Pulmo підходить для всіх видів інгаляторів, включаючи пневматичні, сітчасті та ультразвукові. Завжди використовуйте його за призначенням лікаря. Однак, якщо ви не отримали жодних конкретних інструкцій, робіть інгаляцію не більше двох разів на день використовуючи  1 ампулу Ectodose (2,5 мл) або  1 ампулу Nebu Pulmo (5 мл).

Якщо ектоїн для інгаляцій буде використовуватися для розведення ліків, наприклад, муколітиків, і ви не використали одну ампулу повністю, пам’ятайте, що її необхідно викинути. Після відкриття його вже неможливо щільно закрити, що створює ризик мікробного забруднення та забруднення стерильного розчину. Правило таке: кожна ампула ектоїну для інгаляцій або будь-якого іншого сольового препарату призначена для одноразового використання.

Що стосується виконання процедури, дотримуйтесь інструкцій виробника інгалятора. Залежно від віку дитини дайте їй маску (для молодших) або мундштук (для старших). Перед початком інгаляції переконайтеся, що ваша дитина спокійна. Ви також можете дати їй щось попити. Під час вдиху спонукайте малюка намагатися глибоко дихати. Вдихання має тривати близько 10 хвилин, поки пристрій не припинить утворення туману. Після процедури ви можете помити шкіру навколо рота дитини, особливо після використання стероїдних препаратів. А якщо інгаляцію проводили через кашель, то  обережно поплескайте спинку малюка. Це проста процедура, яка покращує відхаркування та допомагає швидше почуватися краще.

Після виконання всіх цих дій знайдіть хвилинку, щоб скористатися інгалятором – промийте маску або мундштук під проточною водою, сполосніть контейнер для ліків, відключіть пристрій від мережі та покладіть його в упаковку в недоступне для дітей місце. Також пам’ятайте про обслуговування – заміна фільтра є важливою!


zdjęcie rodziny w małym zielonym kole
Рекомендовано батьками для застосування в інгаляційній терапії у дітей:
з перших днів життя
безпечний для вагітних і немовлят
знімає симптоми застуди при вологому кашлі
очищає і очищає ніс від густого нежитю, що утруднює дихання
Nebu-dose Baby

Z. Dzierżewicz та ін., Участь ектоїну у формуванні захисних водних структур навколо біомолекул, Acta Bio-Optica et Informatica Medica Inżynieria Biomedyczna, т. 24, № 1, 2018 р.

Розчин для інгаляцій ектоїну порівняно з фізіологічним розчином для інгаляцій для лікування гострого бронхіту та гострих респіраторних інфекцій: проспективне, контрольоване, обсерваційне дослідження – PMC (nih.gov)