Що таке пробіотики?

Пробіотики – це живі мікроорганізми, які при вживанні в потрібній кількості мають позитивний ефект для здоров’я. Добова ефективна доза пробіотика становить 1-10 млрд. Бактеріальні та дріжджові культури приносять нам найбільшу користь, і нам не потрібно їх боятися. В організмі людини мільярди мікроорганізмів! Ми приймаємо пробіотики перорально, найчастіше у вигляді капсул, пакетиків з порошком або крапель.

Читайте також: Пробіотики для вагітних – чому вони важливі?

probiotyki w diecie dziecka

Яка функція пробіотиків у раціоні наших дітей?

Їх функція полягає в тому, щоб діяти в травному тракті, стимулюючи імунну систему та підтримуючи нормальну мікробіоту в кишечнику. Крім того, було доведено, що вони запобігають кишковим інфекціям, полегшують симптоми непереносимості лактози, виявляють антихолестеринові властивості та мають потенційний антиканцерогенний ефект при раку товстої кишки. Дослідники також говорять про роль пробіотичних штамів у зниженні ваги. Тож вони можуть бути корисними для багатьох проблем зі здоров’ям, з якими ми стикаємося.

У яких випадках вони можуть мати особливе значення?

Прикорм пробіотиками позитивно впливає на імунітет дітей, оскільки стимулює імунну систему. Застосування Lactobacillus rhamnosus LGG у дозі 1 млрд КУО на добу знижує ризик інфекцій верхніх дихальних шляхів та респіраторних інфекцій тривалістю понад 3 дні. У зв’язку з тим, що діти часто хворіють бактеріальними інфекціями, які вимагають антибіотикотерапії, можлива стерилізація кишечника і розвиток патогенних мікроорганізмів. При застосуванні антибіотиків рекомендується одночасно приймати пробіотики, щоб допомогти відновити баланс мікробіоти кишечника. Крім того, вони сприятливо впливають на лікування діареї після прийому антибіотиків. Lactobacillus rhamnosus GG і Saccharomyces boulardi мають доведену активність у його профілактиці.

Пробіотики підтримують організм дітей, які страждають на синдром подразненого кишечника та запальні захворювання кишечника (наприклад, хвороба Крона). Особливо варто обрати Bifidobacterium infantis 35624, Lactobacillus plantarum 299v, оскільки вони мають доведений ефект підтримки перистальтики кишечника. Допоможуть пробіотики і дітям з атопічним дерматитом і алергічними реакціями – вони зменшать частоту симптомів і ризик захворювання. Найвідомішими в цьому відношенні є бактерії роду Lactobacillus. Прийом пробіотиків вагітними і годуючими жінками мінімізує ризик розвитку захворювання у дітей групи ризику (коли батьки або брати і сестри хворіють на БА). Якщо дитина страждає запорами, то для нормалізації випорожнення рекомендується вводити препарати зі штамами Lactobacillus.

Як вибрати хороший пробіотик?

Зверніть увагу на те, чи написано на пробіотичному препараті конкретну назву штаму (тристороння – тип, вид, штам) і кількість в одній дозі. Кожен штам має різні властивості, тому так важливо знати, що саме ми приймаємо. Пробіотики доступні на ринку як у формі ліків, так і у вигляді дієтичних добавок. Ліки гарантує вміст живих мікроорганізмів, а крім того, вони проходять низку клінічних випробувань. Завдяки цьому ми знаємо, що пробіотик досягне нижнього відділу шлунково-кишкового тракту, де знаходиться його ціль. Дієтичні добавки не повинні відповідати цим умовам, тому їх якість іноді нижча, ніж у ліків.

Як ще ми можемо подбати про мікробіом наших дітей?

naturalne probiotyki dla dzieci

У періоди підвищеного ослаблення імунітету, а також щодня вживайте натуральні продукти, багаті пробіотиками, тобто силос (огірки, капуста) і кисломолочні продукти (йогурт, кефір, пахта). Додавання пребіотика додатково живить мікробіоту кишечника і разом з пробіотиком становитиме синбіотик. Пребіотики, такі як крохмаль, інулін і олігофруктоза, можна знайти в спаржі, цибулі-порею, цибулі та часнику.

Яких помилок слід уникати, якщо ми хочемо правильно піклуватися про кишкову флору дитини?

Даючи пробіотик, пам’ятайте про регулярність! Щоб підвищити біодоступність живих бактерій з пробіотика, ми можемо давати його разом з молочною їжею, що зменшить кислотність шлунка та полегшить йому доступ до товстого кишечника. При застосуванні антибіотикотерапії приймайте пробіотики, але дотримуйтесь кількагодинний інтервал між двома препаратами. Пробіотики також слід застосовувати після закінчення антибіотикотерапії. Пам’ятайте про правильне зберігання пробіотиків, оскільки деякі штами чутливі до температури та світла.

Вас також може зацікавити: Омега-3 жирні кислоти в раціоні немовлят і маленьких дітей – чому вони такі важливі?