Чи є кишковий грип грипом?
Гострий гастроентерит, широко відомий як кишковий грип, має таке ж відношення до грипу, як кінь до коньяку. «Класичний» грип викликається вірусом родини ортоміксовірусів. За популярним «кишковим грипом» найчастіше ховаються ротавіруси (переважно у дітей), норовіруси (набагато частіше у дорослих), аденовіруси та астровіруси. Рідше захворювання, які зазвичай називають «ентеритом», викликаються бактеріями (Salmonella, Clostridium difficile, Campylobacter) або їх токсинами чи паразитами.
Як дитина заражається кишковим грипом?
Хоча винуватці кишкового грипу можуть бути різними, в кінцевому підсумку їх дія дуже схожа. Потрапляючи в організм людини, хвороботворні збудники пошкоджують слизову оболонку кишківника. Крім того, вони відповідальні за порушення всмоктування поживних речовин і води. З цієї причини хворий страждає від діареї і блювоти.
Кишковий грип відноситься до тих станів, які можна віднести до категорії брудних рук. Найчастіше жертвами кишкового грипу стають діти, оскільки не завжди можуть підтримувати санітарний режим. Діти часто діляться їжею чи іграшками. Маленькі торкаються тих самих предметів, а потім кладуть їх до рота. Під час гри старші та молодші діти зазвичай не дотримуються дистанції. Вихователі не завжди можуть забезпечити ретельне і часте миття рук дітей. Основною причиною зараження є використання санітарних приміщень, які не пройшли дезінфекцію після використання хворими людьми. Часто саме в унітазі дитина «підхоплює» ротавірус, норавірус, аденовірус або будь-який інший мікроорганізм, що викликає кишковий грип.
Як довго інші люди можуть бути заражені кишковим грипом?
Віруси кишкового грипу — хитрі гравці. Людина, заражена кишковим грипом , може ще не відчувати симптомів, а вже заражає оточуючих. Цей період змінюється залежно від конкретного збудника, що спричинив гострий гастроентерит. Однак можна зробити висновок, що цей період триває від кількох днів до появи симптомів (а у випадку ротавірусу до кількох тижнів) після зникнення симптомів.
Симптоми кишкового грипу у дитини
Симптомом, дуже характерним для кишкового грипу, є гострий, профузний і водянистий пронос. Зазвичай він супроводжується болями в животі. Найчастіше це втомлює заражену людину і триває протягом 2-3 днів. Іноді, правда, ці симптоми не відпускють і 9 днів поспіль.
Дуже часто діарея також супроводжується блювотою і нудотою. Нерідко підвищується температура, яка може досягати 39 градусів. Симптоми кишкового грипу з’являються несподівано. Зазвичай вони відразу атакують на повну потужність. Турбулентність всього процесу змушує пацієнта відчувати себе виснаженим. Така значна раптова слабкість чітко помітна особливо у випадку дітей, які, борючись з іншими захворюваннями, залишаються відносно активними. Кишковий грип може зробити кволим за кілька годин навіть самого активного малюка.
Лікування гастроентериту
Немає препаратів для лікування виключно шлунковому грипу. Лікування полягає в усуненні симптомів захворювання і введенню електролітів. Також дуже важливо дотримуватися вдома гігієнічного режиму. Необхідно дуже часто мити руки (після кожного контакту з хворою людиною). Мийте та дезінфікуйте після кожного контакту з інфікованою людиною туалети та побутові речі. Постільну білизну, ня якій лежить хвора дитина або дорослий, необхідно часто міняти і прати при високій температурі.
Дієта при кишковому грипі
У випадку всіх гастроентеритів найважливішим є введення електролітів. У першій фазі кишкового грипу від їжі можна відмовитися. Коли ваші симптоми менш виражені, ви можете почати їсти. Що? Багато людей рекомендують легкозасвоювану дієту. Однак, згідно з офіційними рекомендаціями, немає необхідності давати малюкові іншу їжу, крім тієї, яку він їв до початку захворювання.
Чи небезпечний кишковий грип у дитини?
Чи можна вберегтися від кишкового грипу?
На жаль, не існує єдиного методу, який гарантував би повний захист від зараження кишковим грипом. Однак спробувати можна. Дуже важливо стежити за своїм загальним станом і імунітетом. Надзвичайно важливим є дотримання гігієнічних звичок – часте миття рук (обов’язково перед їжею або після відвідування туалету), дезінфекція, змив унітазу із закритою кришкою, регулярне прибирання, використання власної чашки чи столових приборів. Також варто їсти в перевірених місцях і ретельно мити фрукти і овочі перед вживанням.