zdjęcie rodziny w małym zielonym kole
Рекомендовано батьками:
краплі, що містять фермент лактазу, який покращує перетравлення лактози, особливо у немовлят
два види лактази - більш широке застосування з перших днів життя
можна використовувати як під час грудного вигодовування, так і з молочною сумішшю
Kolzym

Що таке дитячі коліки?

Дитячі коліки – це тимчасове нездужання, яким страждають, за різними даними, від 3 до 40% дітей. Може проявитися відразу після народження або протягом перших 4 місяців життя (інші джерела вказують на період від завершення 3-го тижня до 5-го місяця). У 1950-х рр. т. зв Критерії Весселя для диференціації дитячих коліків від інших станів. Основним симптомом кольок є гучний плач дитини, який не вдається заспокоїти.

Критерії Весселя:

 • напад плачу триває щонайменше 3 години за один раз,
 • дитина плаче принаймні 3 дні на тиждень,
 • напади плачу тривають щонайменше 3 тижні.

У 2006 році були додатково розроблені Римські критерії III, які уточнюють, коли конкретно можна говорити про дитячі коліки:

 •   дитина починає і припиняє плакати без видимої причини
 •   дитина плаче три години на день, три дні на тиждень, принаймні тиждень,
 • дитина розвивається нормально.

Незважаючи на те, що коліки виглядають так, ніби малюкові завдають біль, варто пам’ятати, що їх поява не впливає негативно на розвиток малюка.

Напад коліки зазвичай виникає у другій половині дня і ввечері, в той самий  час. Плач завжди однаковий і виглядає так, ніби дитина відчуває сильний біль. Важко знайти спосіб, який дійсно принесе полегшення малюкові, а плач так само раптово починається, як раптово і закінчується.

Чим відрізняються дитячі коліки?

Правильна діагностика кольок у немовлят дуже важлива, оскільки симптоми, які їх супроводжують, нагадують запалення або інфекцію. Педіатр може діагностувати дитячі коліки, коли виключає анатомічні дефекти і вроджені дефекти, запальний процес або новоутворення. Також необхідно виключити тимчасові проблеми з роботою кишечника, наприклад, запори. Під час огляду лікар спостерігає за дитиною, щоб диференціювати коліки від защемленої грижі та непрохідності травного тракту.

Фахівець може порекомендувати мамі малюка елімінаційну дієту з сильним обмеженням продуктів з білком коров’ячого молока, так як алергія на тваринний білок також викликає коліки у малюка. Якщо при виключенні білка у дитини припиняються коліки, то дитина вважається алергіком і продукти, що містять білок коров’ячого молока, слід припинити давати.

Дитина, яка страждає від коліків, помітно плаче через дискомфорт у животі, який може бути жорстким і напруженим. Педіатр повинен оглянути дитину на рефлюкс або гастроезофагеальне захворювання. Лікар повинен виключити вушні інфекції або інфекції сечовивідних шляхів.


zdjęcie rodziny w małym zielonym kole
Рекомендовано батьками:
ретельно відібрані натуральні інгредієнти
DHA з органічних водоростей і вітамін D
для дитини з перших днів життя
підтримує правильний розвиток кісток, мозку, зору та імунної системи
zdjęcie produktu Algabion

Засоби від дитячих коліків

Оскільки дитячі коліки не мають визначеної причини, і вчені розглядають різні варіанти, включаючи незрілість травної та нервової систем, накопичення газів, непереносимість лактози та алергію на білок коров’ячого молока, а також вплив тютюнового диму, немає жодного хорошого методу  від коліків. Під час нападу плачу батькам доводиться пробувати різні методи в надії, що один з них спрацює. Однак немає гарантії, що будь-який метод буде ефективним, оскільки дитячі коліки зазвичай потрібно перечекати. Зазвичай вони припиняються після тримісячного віку.

Що варто спробувати, коли у нашої дитини дитячі коліки?

 • Масаж живота з маслом.
 • Грілка з вишневих кісточок.
 • Обійми шкіра до шкіри.
 • Звук сушарки, пральної машини, радіо.
 • Ванна, наприклад, у відрі.
 • Качання і перенесення, слінг.
 • Приглушене світло.
 • Водіння автомобіля.
 • Введення пробіотиків.

Дитячі коліки неможливо запобігти. Вони з’являються у багатьох немовлят, але відсутність встановленої причини робить надання допомоги дітям схожим на мацання в темряві. Якщо щось працює, його слід використовувати, але батькам часто доводиться спробувати багато речей, перш ніж вони дізнаються, що насправді зупиняє напад коліків і не дає дитині плакати.

Здебільшого ви повинні бути терплячими. Бачити, як дитина корчиться від болю і плаче, дуже важко, але коліки – це стан, який швидко проходить. Деякі наукові дослідження визнають, що коліки не болісні для дитини, а лише викликають дискомфорт. Як воно насправді, важко сказати. Вчені роками намагалися з’ясувати, чому немовлята плачуть і як їм допомогти; існує багато теорій, але жодна не була підтверджена і визнана істинною.

Батькам залишається постаратися пережити цей важкий період, а якщо нас турбують тривалі коліки – варто проконсультуватися про здоров’я дитини з лікарем.

Дитячі коліки і грудне вигодовування

Часто годуючі жінки чують, що у малюка коліки, тому що він харчується природним шляхом і мама не звертає особливої ​​уваги на те, що він їсть. Згідно з сучасними медичними знаннями, годуючим жінкам немає причин переходити на легку дієту або відмовлятися від улюблених продуктів, оскільки це не впливає позитивно на якість молока. Дієта мами не викликає кольок у малюка.

Однак раніше з’явилася інформація, що лікар може порекомендувати елімінаційну дієту. Фактично, якщо є підозра на алергію на білок коров’ячого молока, матері рекомендується припинити вживання алергенних продуктів, щоб перевірити, чи є у дитини алергія. Алергени проникають у грудне молоко, тому не варто відлучати дитину від грудей, а лише спостерігати за малюком.

Наукові дослідження доводять, що діти на природному вигодовуванні не мають кольок частіше, ніж діти на штучному вигодовуванні. Відмовлятися від грудного вигодовування не варто, адже це найкращий спосіб годувати дітей хоча б до 6 місяців, а перехід на штучне молоко не є гарантією, що проблема припиниться.


zdjęcie rodziny w małym zielonym kole
МОРСЬКА ВОДА ДЛЯ ДІТЕЙ:
з першого місяця життя
морська вода в ектоїні в делікатному тумані з аплікатором, який підходить для маленьких носиків
природним чином допомагає зменшити набряк слизової, полегшуючи вільне дихання
Ectimer

https://journals.viamedica.pl/forum_medycyny_rodzinnej/article/view/10046/8547 доступ 5 вересня 2022 р.,

https://www.infona.pl/resource/bwmeta1.element.psjd-bd592b33-cb01-4c3c-869a-d8284f1ff817 доступ 5 вересня 2022 р.,