Ectodose
Рекомендовано батьками:
зменшує запалення дихальних шляхів
захищає і зволожує слизову оболонку дихальних шляхів
розріджує густий слиз, полегшуючи відхаркування
запобігає появі симптомів інгаляційної алергії
синергічний ефект ектоїну та морської солі

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Ectodose. ZASTOSOWANIE: Wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych oraz objawów chorób układu odechowego - w astmie alergicznej i niealergiczna, zapaleniu oskrzeli, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: bitop AG
reklama

Інгаляції та небулізація

Почнемо з того, що таке небулізація, яку часто називають просто інгаляцією. Хоча ці слова використовуються як синоніми, вони не обов’язково означають те саме.

Інгаляція – це будь-яка процедура, що передбачає вдихання (лікарської) речовини у формі пари або аерозолю. Це можна зробити багатьма способами, використовуючи випускну вежу або нахилившись над мискою з димлячим трав’яним настоєм. Найсучаснішим видом інгаляції є небулізація.

Небулізація полягає у вдиханні туману лікарського засобу або препарату, розбитого на мікроскопічні частинки, які приймають форму газу (прохолодний туман/хмара) і під впливом низького тиску (у пневматичних інгаляторах) проникають глибоко в дихальну систему. Завдяки мікро міліметровому розміру вони потрапляють саме туди, куди потрібно, викликаючи бажаний терапевтичний ефект.

Це відрізняє небулізацію від інших видів інгаляції. Наприклад, гаряча пара з настою ромашки складається з більших частинок, ніж туман, що виходить з небулайзера. Тому перші зупиняться на рівні верхніх дихальних шляхів, а другі проникнуть далі, до гортані, трахеї, легень і бронхів.

Небулізація є не тільки дуже ефективним методом інгаляції, але й дуже безпечним. Вона не несе ризику опіків. Додатковою перевагою є простота їх виконання. Під час небулізації дитині не потрібно координувати вдих і видих (як при використанні інгаляторів під тиском і сухих порошків). Йому достатньо посидіти спокійно кілька хвилин і глибоко дихати. Більшість дітей здатні на таку співпрацю, добре переносять інгаляцію і навіть люблять її.

Інгаляції для немовлят – з якого віку можна робити небулайзер?

Небулізацію можна проводити дітям з перших днів життя, але арсенал лікарських засобів і препаратів для інгаляцій немовлятам обмежений. Багато з них рекомендовані тільки після того, як дитині виповниться 6 місяців. Деякі дозволені дітям від 2 років.

Незважаючи на те, що небулізація вважається дуже безпечною, як і будь-яке інше лікування, вона може викликати небажані ефекти, наприклад, алергію. Тому перші інгаляції малюка найкраще проводити строго за призначенням лікаря і завжди слідувати його вказівкам. Педіатр краще знає, коли і чим робити інгаляції дитині. Також підкаже, як це правильно робити і на що звернути увагу. З часом, у міру набуття досвіду, вам буде легше судити, чи потрібна інгаляція вашій дитині. З кожним сезоном інфекції робити інгаляцію стає легше!

Скільки разів на день можна робити інгаляції?

Завжди дотримуйтеся вказівок лікаря або інформації, наданої разом із вашим ліками чи медичним пристроєм. Зазвичай інгаляції з розчином натрію хлориду проводять 2-3 рази на день.

Скільки днів можна робити інгаляції?

Найкраще дотримуватися рекомендацій лікаря та інформації щодо застосування даного препарату чи медичного виробу. Небулізацію фізіологічним або гіпертонічним розчином можна проводити тривалий час, поки симптоми не зникнуть. Інгаляційні стероїди можуть бути рекомендовані до застосування протягом декількох днів або декількох тижнів – це визначає лікар індивідуально.

До якого часу можна робити інгаляції?

В основному інгаляції потрібно робити протягом дня, не пізніше 17-18 години. Але що, якщо ми не встигнемо? Краще пропустити процедуру або все-таки зробити її пізно вдень або ввечері?

Небулайзер розріджує слиз і стимулює кашльовий рефлекс, що дозволяє звільнити дихальні шляхи та підтримати процес загоєння. З цієї причини не можна проводити її незадовго до сну – після інгаляції нежить і кашель можуть посилитися, так що дитина не зможе заснути. Крім того, коли малюк після інгаляції лягає спати, секрет починає стікати по задній стінці горла, дратуючи його і викликаючи кашель. Тому інгаляції на ніч – не найкраща ідея. Останню краще проводити не менше ніж за чотири години до сну, особливо якщо відхаркувальний засіб вводиться небулайзером.

Маска чи мундштук – вдих через ніс чи рот?

Теоретично дітям до 3 років рекомендується проводити небулайзер з використанням педіатричної маски, а дітям старшого віку – з мундштуком. На практиці ж потреби інші – пояснімо це на прикладах.

Якщо у дошкільника при застуді закладений ніс, сильний нежить і кашель, хоча він повинен вдихати через мундштук, йому краще використовувати маску, яка закриває ніс і рот.

Якщо ж у дитини ларингіт і немає інших симптомів, окрім захриплості, інгаляція через мундштук буде більш ефективною, оскільки хмара аерозолю піде на уражену ділянку і його втрати будуть невеликими.

  • Використовуйте маску для інгаляцій, якщо у дитини закладеність носа або гайморит.
  • Використовуйте мундштук для інгаляцій, якщо у дитини ларингіт, бронхіт або пневмонія.

Тут слід зазначити ще один момент. Кожна дитина різна і розвивається у своєму власному темпі. Тому не кожного 3-х чи навіть 4-річного малюка можна переконати робити інгаляцію через мундштук, а не маску, з якою він уже знайомий. Зробити таку зміну може не вдатися. Тоді краще запастися терпінням, запропонувати інгаляцію через мундштук, пояснити, як це працює, і переконати, завжди з повагою до дитини. Набагато ефективніше інгаляція через маску, яку дитина робить охоче і спокійно, ніж інгаляція через мундштук, супроводжена стресом і сльозами.


Рекомендовано батьками для застосування в інгаляційній терапії у дітей:
з перших днів життя
безпечний для вагітних і немовлят
знімає симптоми застуди при вологому кашлі
очищає і очищає ніс від густого нежитю, що утруднює дихання

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: NEBU-dose BABY. ZASTOSOWANIE: Wskazany w terapii inhalacyjnej w celu ułatwienia ruchu wydzielinie w drogach oddechowych, aby poprawić komfort oddychania. Zalecany dla pacjentów cierpiących na zapalenie oskrzelików, ostre zapalenie oskrzeli, mukowiscydozę oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: Unolab Manufacturing S.l.
reklama

Як користуватися маскою для інгаляцій?

Для інгаляції дитини ми використовуємо дитячу маску (потрібного розміру). Маска повинна щільно прилягати до обличчя, закриваючи ніс і рот. Неправильна установка збільшить втрати аерозолю і послабить ефективність всієї процедури. Тому одягайте її правильно і стежте за тим, щоб дитина не рухалася і не знімала її під час інгаляції.

Обличчя, особливо у маленьких дітей, є дуже чутливою зоною, тому деякі діти можуть не вміти одягати маску, що викликає дискомфорт. У таких ситуаціях батьки вдаються до різних засобів, наприклад, купують спеціальні інгаляційні соски та інгаляційні намети. Однак такі гаджети можуть послабити ефективність аеротерапії. Тому добре подумайте і запитайте у педіатра, чи вони дійсно потрібні. Можливо, можна буде проводити інгаляції  іншими розчинами?

Як користуватися мундштуком для інгаляцій?

Дитина повинна щільно затиснути мундштук ротом. Важливо не закривати мундштук язиком. Це може бути складним і вимогливим завданням для дитини, тому батьки повинні надавати підтримку та контролювати, чи небулайзер працює належним чином.

Як дихати під час інгаляції – через ніс або через рот?

При вдиху через мундштук найкраще дихати тільки через рот, завдяки чому весь аерозоль потрапляє в легені. Однак, оскільки у маленьких дітей переважають носові дихальні шляхи, це може викликати певні труднощі.

Однак при вдиху через маску можна дихати як через ніс, так і через рот. Якщо маску носити правильно, небулайзер буде працювати з повною ефективністю.

Чи може моя дитина розмовляти під час небулайзера?

НІ. Дитина не повинна розмовляти або грати під час небулізації. Важливо сидіти спокійно і зосередитися на повільному, рівномірному, глибокому диханні.

Скільки повинна тривати інгаляція?

Інгаляція повинна тривати 5-15 хвилин, поки небулайзер не припинить утворення туману. Тривалість процедури залежить від віку дитини, дози препарату або препарату, що використовується для інгаляції, та індивідуальних рекомендацій лікаря.

Чи потрібно полоскати рот після інгаляції?

Так. Після небулізації стероїдними препаратами необхідно прополоскати рот і почистити зуби, щоб запобігти розвитку грибкової інфекції. Також після інгаляцій фізіологічним або гіпертонічним розчином варто обполоснути шкіру обличчя, тому що хоч хлорид натрію не подразнює, він залишає солону плівку навколо носа і рота. Якщо необхідно зволожити губи, можна використовувати помаду з ектоїном, який підтримує регенераційні процеси, зволожує, змащує і захищає від несприятливих факторів.

Чи потрібно усувати нежить після інгаляції?

Після інгаляції може посилитися нежить, тому вкрай рекомендовано очищення носа. Це стосується як сякання серветкою, так і видалення виділень за допомогою аспіратора. Видаляючи розріджений секрет, ми сприяємо очищенню дихальних шляхів і виведенню з організму хвороботворних мікроорганізмів. Так дитині легше дихати.

Як робити постукування  дитині після інгаляції? Через який час?

Простукування рекомендується при інфекціях верхніх і нижніх дихальних шляхів, особливо якщо призначені відхаркувальні засоби. Це проста процедура, яка викликає вібрацію в легенях, мобілізує дихальну мускулатуру і таким чином сприяє виведенню залишків секрету. Його обов’язково варто вживати під час хвороб і з профілактичною метою для поліпшення вентиляції легенів і поліпшення якості дихання.

Постукування проводять через 15 хвилин після інгаляції.

Дитину кладуть на живіт так, щоб голова була нижче лінії тулуба – під таз можна підкласти подушки або згорнуту ковдру. Вона також може сидіти і трохи нахилитися вперед.

Батько розташовує руку у формі човна і починає поплескувати по грудній клітці з області нижніх ребер, рухаючи руками все вище і вище.

Постукування не повинно бути занадто сильним або легким, воно не повинно завдавати дитині болю.

Удари виконуються ритмічно, з однаковою інтенсивністю.

Постукування грудей має тривати кілька хвилин.

Чи можна виходити на вулицю після інгаляції?

Так, якщо дитина почувається добре, то після інгаляції вона може вийти на вулицю. Однак не відразу після процедури. Краще почекати не менше 30 хвилин.

Відхаркувальний сироп до або після інгаляції?

Самостійно поєднувати ці два способи, звичайно, немає необхідності, оскільки сама інгаляція стимулює кашльовий рефлекс. Але іноді лікар призначає інгаляції гіпертонічним розчином, наприклад, Небудозою (3% NaCl) і виписує відхаркувальний сироп. У такій ситуації рекомендується спочатку провести інгаляцію, а потім застосовувати сироп. Дуже важливо, щоб сироп від кашлю та інгаляції використовувалися не пізніше ніж за чотири години до сну. Їх завдання – розрідити залишки секрету і полегшити відхаркування, що призведе до посилення кашлю. Щоб спати вночі спокійно, добре встигнути все відкашляти.

Чи можна їсти і пити після інгаляції?

Так. Протипоказань до прийому їжі та пиття після інгаляції немає. Однак дитині не можна робити інгаляції відразу після їжі через ризик блювоти. Найкраще почекати приблизно годину після їжі, перш ніж починати розпилення.

Якщо для інгаляції використовувалися стероїдні препарати, не забудьте після інгаляції ретельно вимити обличчя, зуби та прополоскати рот. Це необхідно для видалення препарату зі шкіри та слизових оболонок, щоб не розвинулась місцева грибкова інфекція.

Чи є у вас інші питання про те, як робити інгаляції дитині? Напишіть нам, ми постараємося допомогти!

Весь контент на порталі з питань медицини та охорони здоров’я призначений виключно для інформаційних та освітніх цілей. Вони не повинні замінювати консультацію фахівця.


Nebu Dose Isotonic
Рекомендовано батьками:
ізотонічний розчин натрію хлориду для дітей з перших днів життя
не містить консервантів
багатогранне використання - для інгаляцій, для гігієни очей, носа і вух, а також для очищення ран
симптоматично знімає нежить

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: NEBU-dose ISOTONIC. ZASTOSOWANIE: Wskazany w terapii inhalacyjnej w celu ułatwienia ruchu wydzielinie w drogach oddechowych, aby poprawić komfort oddychania. Zalecany dla pacjentów cierpiących na zapalenie oskrzelików, ostre zapalenie oskrzeli, mukowiscydozę oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: Unolab Manufacturing S.l.
reklama