To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.Paluchy Czarownicy
- 3 szklanki mąki pszennej
- 3/4 szklanki cukru pudru
- 200 g masła
- 1 jajko
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- kilka kropel olejku migdałowego
- blanszowane migdały
Mąkę przesiej przez sitko na stolnicę. Zrób kopczyk, utwórz wgłębienie i umieść w nim proszek do pieczenia, pokrojone masło i jajko. Całość posiekaj nożem. Następnie zagniataj ciasto, aż składniki się połączą, a całość będzie miękka. Uformuj z ciasta kulę, owiń w folię spożywczą i schłodź w lodówce przez około 20 minut.
Po wyjęciu ciasta z lodówki odrywaj małe fragmenty i na odrobinie mąki formuj z nich wałeczki przypominające palce. Na końcu każdego palucha czarownicy umieść migdał (przypominający paznokieć), wciskając go w ciasto. Wokół migdałów umieść niewielką ilość marmolady (będzie imitowała krew). Nożem, w poprzek wałeczków, zrób nacięcia imitujące fałdy skóry, zmarszczki i zagięcia.
Paluchy umieść w lodówce na około 15 minut. W tym czasie nagrzej piekarnik do 200°C. Ciastka umieść na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piecz przez około 10 minut, do zarumienienia i chrupkości.
Bezowe kości
- 3 białka jajek (około 80-90 g)
- 150 g cukru
- szczypta soli
- dżem malinowy
Piekarnik nagrzej do temperatury 100°C. Dwie blachy wyłóż papierem do pieczenia. Białka ze szczyptą soli ubij na sztywno. Pod koniec ubijania stopniowo dodawaj cukier i dalej ubijaj. Gotową masę przełóż do rękawa cukierniczego z okrągłą końcówką (około 5-7 mm) i wyciskaj na papierze do pieczenia kształt przypominający kości (nie muszą być to regularne kształty).
Tak przygotowane bezy wstaw do nagrzanego piekarnika i piecz przez około 1-1,5h, w zależności od wielkości bezików (gotowe kości powinny łatwo odczepiać się od papieru). Gotowe bezy maczaj w dżemie malinowym imitującym krew.
Muffiny-mózgi
Muffiny:
- 300 g mąki pszennej
- 250 g ksylitolu
- 10 g proszku do pieczenia
- szczypta soli
- 300 ml mleka krowiego/napoju roślinnego
- 70 ml oleju
- 10 ml ekstraktu z wanilii
Krem:
- 280 g śmietanki kokosowej (stała część z 1 puszki schłodzonego mleczka kokosowego)
- 15 g cukru pudru
- 5 łyżek soku malinowego
Piekarnik nagrzej do 180°C. Mąkę, ksylitol, proszek do pieczenia i szczyptę soli wymieszaj. W osobnej misce połącz mokre składniki: mleko, olej i ekstrakt z wanilii. Do suchych składników dodaj mokre i wymieszaj, tylko do połączenia składników. Ciasto przełóż do formy na babeczki wyłożonej papilotkami lub silikonowych foremek. Piecz przez pół godziny. Upieczone babeczki pozostaw do wystudzenia.
Śmietankę kokosową oraz cukier puder ubij na wysokich obrotach do uzyskania gęstej i puszystej konsystencji. Na każdej babeczce rozsmaruj trochę kremu. Pozostałą część kremu umieść w rękawie cukierniczym, z okrągłą, małą dziurką. Babeczkę przedziel kremem na pół. Następnie uzupełnij kremem dwie półkule „mózgu”. Polej babeczki sokiem malinowym, imitującym krew.
Ciastka-pająki z masłem orzechowym
- 260 g masła orzechowego 100%
- 125 g masła
- 200 g mąki
- 200 g ksylitolu
- 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
- 1 jajko
- ¼ łyżeczki proszku do pieczenia
- szczypta soli
- tabliczka czekolady gorzkiej
- ciasteczkowe kulki (draże) oblane czekoladą
- białe i czarne pisaki z lukru do dekoracji
Masło, masło orzechowe, jajko, cukier i ekstrakt waniliowy utrzyj przy pomocy miksera, aż do otrzymania puszystej masy. Mąkę wymieszaj z proszkiem do pieczenia i solą, następnie dodaj do masy maślanej i wyrabiaj. Ciasto podziel na dwie części, uformuj rulony i zawiń w folię spożywczą. Schładzaj w lodówce przez około 20 minut. Jeśli po schłodzeniu ciasto jest za rzadkie, dodaj trochę mąki i ponownie wyrabiaj.
Następnie odkrawaj po jednej łyżce ciasta i formuj kulki. Układaj na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, zostawiając odległość około 2-3 cm między kulkami, następnie ciasto delikatnie spłaszczaj łyżką. Ciastka piecz w temperaturze 180°C przez około 12 minut. Po tym czasie, za pomocą końcówki wałka, na środku każdego ciastka zrób delikatne wgłębienia. Ponownie włóż do piekarnika i piecz przez 6-10 minut, aż do zarumienienia się brzegów. Po upieczeniu ciastka wyciągnij z piekarnika pozostawiając na blaszce.
Czekoladę połam na mniejsze kawałki i roztop w kąpieli wodnej. Masę czekoladową przełóż do rękawa cukierniczego. Do każdego wgłębienia w ciastku nałóż niewielką ilość czekolady tak, aby draże się przykleiły. Umieść je na środku każdego ciastka. Na kulkach zrób dwie większe białe kropki, a na nich dwie mniejsze czarne przypominające oczy. Na koniec za pomocą rękawa cukierniczego wyciśnij czekoladę w kształcie cienkich nóg pająka, po trzy na każdą stronę.
Może zainteresować Cię także: Inspiracje na przekąski na Halloween dla dzieci