krem z ektoiną dla dzieci od pierwszych dni życia
nie zawiera sterydów, substancji zapachowych, barwników, środków konserwujących, olejów mineralnych, emulgatorów
tworzy na skórze barierę stabilizującą i ochronną

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Ectokrem. ZASTOSOWANIE: Objawowe leczenie oraz łagodzenie zaczerwienienia i świądu występującego w przebiegu różnego typu dermatoz zapalnych, tj. atopowe zapalenie skóry (AZS), kontaktowe zapalenie skóry, popromienne zapalenie skóry. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: bitop AG
reklama

Zachęcaj, ale nie zmuszaj

Codzienna dawka sportu powinna mieścić się w planie dnia każdego człowieka – zarówno zawodowego sportowca, jak i księgowej czy fryzjera. Dziś, mimo dużej świadomości w tej sprawie, trudno jest zadbać o regularną aktywność. Przyczyną często są brak motywacji oraz zmęczenie. Dlatego bardzo ważne jest wypracowanie nawyku, bo jeśli masz nawyk, nie potrzebujesz motywacji, tylko działasz odruchowo. I tego warto uczyć dziecko już od najmłodszych lat.  

Zachęcanie malucha do aktywności fizycznej to ważne zadanie każdej mamy i każdego taty. Im wcześniej dziecko wyrobi w sobie nawyk regularnej aktywności, tym łatwiej będzie mu w życiu dorosłym się go trzymać. Jednak pamiętaj, że zachęcanie to nie zmuszanie. Nikt nie lubi być zmuszany do… czegokolwiek, a tym bardziej kilkulatek, który woli odkrywać świat po swojemu. Próby nagabywania nie skończą się dobrze – sport będzie kojarzył się dziecku z obowiązkiem, a obowiązek to przecież nic przyjemnego. Zamiłowanie do aktywności fizycznej powinno pojawić się naturalnie. 

Zaproponuj swojej pociesze wspólną zabawę na świeżym powietrzu, spacer z psem, rzucanie frisbee, jazdę na hulajnodze czy inną ciekawą aktywność. Pamiętaj, że powinna być ona dopasowana do wieku dziecka oraz jego zainteresowań. Obserwuj, jak maluch reaguje na poszczególne zabawy i dyscypliny sportowe. Nie musicie trzymać się kurczowo jednego rodzaju aktywności! 

Przeczytaj także: Fotelik na rower dla dziecka (niemowląt) – czy kierować się podczas zakupu?


Silaurum Junior
SILAURUM JUNIOR - PLASTRY SILIKONOWE Z EFEKTEM TATUAŻU
plastry silikonowe na rany i blizny dedykowane dzieciom
rozjaśniają i wygładzają bliznę, zmniejszają jej widoczność
są łatwe i bezbolesne w aplikacji
skuteczne zarówno przy świeżych, jak i już istniejących bliznach
zmniejszają uczucie ciągnięcia i swędzenia

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Silaurum plastry junior. ZASTOSOWANIE: Wspomaganie leczenia blizn różnego pochodzenia: pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych itp., wygładzanie i rozjaśnianie blizn nowo powstałych oraz już istniejących, zmniejszanie widoczności blizn, wspomaganie prawidłowego bliznowacenia zmian skórnych. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: Solinea sp. z o.o.
reklama

Pozwól dziecku wybrać

Dziecko chętniej podejmie się aktywności fizycznej, jeśli będzie kojarzyła mu się z czymś przyjemnym i ciekawym. Na pewno znasz dobrze swoją pociechę, ale w tej kwestii pozwól jej zdecydować samodzielnie. Każdy ma jakieś preferencje. Niektórzy zamiast biegania wolą pływanie, inni zamiast siłowni – jazdę na rowerze

Zaproponuj kilka sportów czy zabaw ruchowych i zapytaj malucha, na co ma ochotę. Sport to przecież nie tylko bieganie czy wymagające ćwiczenia z ciężarami. Istnieje mnóstwo rodzajów aktywności ruchowych, które pozytywnie wpływają na zdrowie, a jednocześnie przynoszą maluchowi dużo frajdy. Wypróbujcie razem różne dyscypliny – nie tylko te popularne jak piłka nożna – i sprawdźcie, co sprawia Wam najwięcej radości. Niektóre dzieci już od najmłodszych lat wykazują zainteresowanie konkretną dyscypliną sportu. Warto dopasować się do tych preferencji i pozwolić dziecku na wybraną aktywność – nawet jeśli Twój plan na sportową przyszłość syna czy córki wygląda zupełnie inaczej. 

sport dla dziecka

Bądź przykładem

Mówi się, że dziecko jest odzwierciedleniem rodziców, a właściwie ich zachowań. Jeśli chcesz zachęcić swoją pociechę do uprawiania sportu, daj jej przykład, bądź dla niej wzorem. Dzieci są dobrymi obserwatorami. Gdy będą widziały, że rodzice spędzają cały wolny czas na kanapie przed telewizorem, poczują dużą niesprawiedliwość, jeśli w tym samym czasie zostaną zmuszone do aktywności fizycznej. Pokaż dziecku, że sport to przyjemność i dobra zabawa, a nie niemiły obowiązek. 

Aktywny weekend z całą rodziną to doskonały sposób na dawkę sportu, a także zbudowanie więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Szukaj okazji do wspólnych zabaw ruchowych, które zadowolą przede wszystkim Twoje dziecko, ale będą też przyjemne dla Ciebie. 

Nie wywieraj presji

Niektórzy rodzice, niestety, poprzez swoje dzieci próbują realizować własne pasje i ambicje. Takie podejście jest niezdrowe i krzywdzące dla dziecka. Sport musi być przede wszystkim dobrą zabawą, zwłaszcza na początku. W przeciwnym wypadku maluch szybko się zniechęci i porzuci aktywność fizyczną na długi czas lub na zawsze. 

Nie każde dziecko musi być następnym Lewandowskim, Radwańską czy Małyszem. Nie ma nic złego w rywalizacji i dążeniu do coraz lepszych wyników, ale na to przyjdzie jeszcze czas. W pierwszej kolejności dziecko musi pokochać sport i czerpać z niego przyjemność. Wywieranie presji, zmuszanie do ciężkich treningów czy wysokie oczekiwania wobec osiąganych wyników nie doprowadzą do niczego dobrego. 

zachęcanie dziecka do sportu

Rozmawiaj i wyjaśniaj

Rozmowa to fundament każdej relacji – ta między dzieckiem a rodzicem nie jest wyjątkiem. Warto wyjaśnić maluchowi, dlaczego aktywność fizyczna jest dla niego dobra, ale ważny jest umiar. Jeśli nieustanie będziesz próbować przekonać dziecko do sportu i mówić mu, jak duży wpływ ma na jego zdrowie, może to ono odebrać jako marudzenie, które oczywiście zniechęca. Dzieci czasami lubią robić zupełnie odwrotnie niż się im powie. Gdy powiesz dwulatkowi, żeby nie dotykał gorącego kubka, prawdopodobnie to zrobi. Dlatego, zamiast kolejny raz wygłaszać przemowę o tym samym, zabierz swoją pociechę na rolki, plac zabaw czy do parku trampolin.  

Nie zapominaj również o słuchaniu swojego dziecka. Spróbuj zrozumieć jego emocje i potrzeby. Być może czuje za dużą presję, jest zmęczone treningami lub chciałoby spróbować czegoś nowego? Tego dowiesz się tylko od niego.   

Dowiedz się więcej: Dziecko woli spędzać czas przed komputerem zamiast biegać z kolegami po boisku?