- Ektoina to naturalny składnik preparatów na alergię, który działa nawilżająco i ochronnie.
- Preparaty z ektoiną służą do łagodzenia objawów i profilaktyki alergii.
- Preparaty z ektoiną są odpowiednie dla dzieci.
- Farmaceuta o lekach przeciwhistaminowych dla dzieci. Czy są bezpieczne? Kiedy je stosować?
To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.Ektoina – naturalna pomoc na alergię u dzieci
Znasz ektoinę? To naturalny składnik preparatów na alergię, który działa nawilżająco i ochronnie. Stosuje się je do łagodzenia objawów i profilaktyki alergii.
Preparaty na alergię z ektoiną są bezpieczne nawet dla najmłodszych. Możesz podawać je swojemu dziecku przez cały sezon pylenia, aby zmniejszyć dolegliwości i sprawić, by alergia na pyłek brzozy nie była aż tak uciążliwa.
Ektoina w walce z alergią na pyłek brzozy
Pozwól, że krótko wyjaśnimy, jak działa ektoina na alergię. To substancja, która naturalnie chroni błony śluzowe przed działaniem alergenów. Tworzy na powierzchni błony komórkowej wodną otoczkę, stanowiącą swoistą barierę ochronną. Dlatego ma znaczenie profilaktyczne. Do tego łagodzi stany zapalne i w ten sposób zmniejsza objawy alergii tj. zatkany nos.
Co ważne, ektoina działa skutecznie, ale delikatnie. Przynosi ulgę w dolegliwościach, nie wywołując efektu przyzwyczajenia. Nadaje się do dłuższego stosowania. I nie musisz się przy tym martwić, że dziecko uzależni się od kropli do nosa.
To wszystko sprawia, że ektoina wykorzystywana jest w wielu preparatach na alergię dla dzieci. Są dostępne bez recepty w aptekach stacjonarnych i internetowych.
Pamiętaj, że chociaż są to produkty na alergię dostępne od ręki, bez zalecenia lekarza, zawsze warto skonsultować się z pediatrą. Szczególnie gdy pyłki brzozy powodują u twojego dziecka silne reakcje alergiczne, np. trudności w oddychaniu. Alergii nie należy bagatelizować. Może wywołać groźny wstrząs anafilaktyczny, dlatego lepiej ją mieć pod kontrolą.
To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.Ektoina na alergię na brzozę – jakie produkty wybrać?
Alergia na pyłek brzozy powoduje przede wszystkim alergiczny nieżyt nosa, objawiający się zatkanym, cieknącym i swędzącym nosem oraz napadami kichania. Jeśli takie dolegliwości ma Twoja pociecha, możesz jej pomóc, sięgając po:
- spray do nosa z ektoiną – lekko hipertoniczny roztwór z ektoiną, który łagodzi obrzęk, pomaga uporać się z katarem alergicznym i zabezpiecza śluzówkę przed szkodliwym działaniem alergenów;
- spray z wodą morską z ektoiną – do nawilżania, oczyszczania nosa i łagodzenia objawów nieżytowych tj. kichania, świądu, suchości, podrażnienia śluzówki;
- ampułki do inhalacji z ektoiną – izotoniczny roztwór z ektoiną do nebulizacji, stosowany wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych oraz objawów alergicznego nieżytu nosa i astmy alergicznej.
Alergia na pyłek brzozy często też objawia się jako alergiczne zapalenie spojówek. Na czerwone, piekące i łzawiące oczu u dziecka możesz zastosować:
- krople do oczu z ektoiną – już w 30 sekund redukują objawy alergicznego zapalenia spojówek,
- żel do oczu z ektoiną – łagodzi objawy alergicznego zapalenia spojówek. Przydatny zwłaszcza dla dzieci odczuwających suchość i podrażnienie oczu. Żel w porównaniu do kropli ma wydłużony czas retencji, co oznacza, że dłużej pozostaje na powierzchni oka, więc można stosować go rzadziej niż krople. W przypadku dzieci, które z reguły źle znoszą zakraplanie oczu, to bardzo praktyczne rozwiązanie.
Jak stosować preparaty na alergię z ektoiną u dziecka?
- W sezonie pylenia możesz stosować wodę morską z ektoiną codziennie, aby chronić, nawilżyć i oczyścić śluzówkę nosa z alergenów. Używaj jej każdorazowo po przyjściu do domu, aby wypłukać z nosa osiadłe w nim pyłki. Dodatkowo poproś swoje dziecko, aby zmieniło ubranie i wzięło prysznic. W ten sposób pozbędziecie się przyniesionych z zewnątrz aeroalergenów.
- Krople do nosa z ektoiną pozwalają złagodzić objawy nieżytowe. Podawaj je dziecku, gdy uczulenie daje o sobie znać w postaci napadu kichania czy blokady nosa.
- Tak samo jest z kroplami do oczu z ektoiną. Przynoszą szybką ulgę przekrwionym, piekącym i łzawiącym spojówkom. Dzieciom, które źle znoszą wpuszczanie kropli do oczu, można zapuścić rano i/lub wieczorem żel z ektoiną – to preparat o wydłużonym działaniu.
- Chcąc zadziałać kompleksowo, warto wykonywać inhalacje z ektoiną. To rozwiązanie dla dzieci z alergicznym nieżytem nosa i astmą alergiczną, które oprócz kataru, męczy również kaszel.
Co ważne, każdy preparat z ektoiną na alergię na pyłki brzozy stosuj zgodnie z zaleceniami producenta. Przed podaniem upewnij się, że twoje dziecko nie jest uczulone na żaden składnik produktu i nie ma innych przeciwwskazań do jego podania. W razie wątpliwości najlepiej zasięgnij porady lekarza lub farmaceuty.
Co na alergię na brzozę dla dziecka, gdy nic nie pomaga?
Jeśli widzisz, że doraźne sposoby na alergię nie przynoszą poprawy, nie zwlekaj z wizytą u pediatry. Chociaż preparaty z ektoiną są pomocne w walce z pyłkowicą, czasem mogą okazać się niewystarczające.
Pyłki brzozy to jedne z najsilniejszych alergenów wziewnych. Wywołują reakcje alergiczne o różnym nasileniu – wiele zależy od indywidualnych predyspozycji. Dlatego jeśli dziecko z alergią na brzozę czuje się bardzo źle i nie może normalnie funkcjonować, to sygnał, że czas udać się z nim do lekarza. Alergolog lub pediatra dobiorą mu odpowiednią terapię, która będzie skuteczna i bezpieczna.
Więcej o tym, co stosować na alergię na brzozę u dziecka przeczytasz TUTAJ.
Źródła:
Ulotka informacyjna Ectodose
Ulotka informacyjna Ectoclarin
Ulotka informacyjna Ectimer
Ulotka informacyjna Alectoin
Ulotka informacyjna Ectogel