Lek bez recepty LEVOSOL zawiera substancję czynną – lewodropropizynę o działaniu przeciwkaszlowym i znoszącym skurcz oskrzeli. Wskazany jest w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu.
Syropy na alergię u dzieci – jakie możemy użyć?
Syrop na alergię dla dziecka to dobry sposób łagodzenia objawów alergii u dzieci. Można z łatwością odmierzyć odpowiednią dawkę płynnej substancji leczniczej i podać ją dziecku.
Jakie syropy na alergię dla dzieci możemy użyć? Alergia wziewna u dzieci może występować z epizodami suchego, nieproduktywnego kaszlu po ekspozycji na alergen. Aby zahamować odruch kaszlowy, można zastosować syrop przeciwkaszlowy. Skutecznie znosi skurcz oskrzeli, który odpowiada za występowanie męczącego kaszlu. Syropy na alergię mogą zawierać substancje o działaniu przeciwhistaminowym, które skutecznie łagodzą objawy alergii – łzawienie oczu, wodnisty katar i suchy kaszel. Syropy na alergię mogą zawierać również desloratadynę, loratadynę. Leki przeciwhistaminowe blokują receptory H1, które w wyniku pobudzenia przez histaminę wywołują określone, powodujące dyskomfort objawy alergii w organizmie.
Przyczyny alergii u dziecka
Alergia to nadmierna odpowiedź układu odpornościowego na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, które normalnie nie powinny powodować żadnych objawów, a u alergika odpowiadają za zaostrzenie symptomów alergii. W zależności od tego, jaką drogą alergen przedostaje się do organizmu, wyróżniamy następujące rodzaje alergii:
- alergia wziewna,
- alergia pokarmowa,
- alergia kontaktowa,
- alergia iniekcyjna.
Alergenami najczęściej uczulającymi w wybranych rodzajach alergii są:
- wziewna: trawy, brzoza, topola, leszczyna itd.
- pokarmowa: pokarmy mleczne – mleko krowie, jaja,
- kontaktowa: nikiel
- iniekcyjna: jad owadów błonkoskrzydłych
Epidemiologia alergii różni się w zależności od szerokości geograficznej i klimatu. Dodatkowymi czynnikami, które mogą wpływać na zaostrzenie objawów alergii wziewnej u dzieci są czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie powietrza smogiem lub dymem papierosowym, a także stężenie alergenów na danym obszarze.
Głównymi przyczynami powodującymi reakcje alergiczne u dzieci są pyłki roślin, zarodniki grzybów pleśniowych, roztocze kurzu domowego, a także sierść i fragmenty naskórka zwierząt domowych.
Objawy alergii u dziecka
Ekspozycja na alergeny powoduje, że w organizmie dziecka zaczyna uwalniać się histamina, która odpowiada za występowanie objawów alergii. Reakcje alergiczne związane z kontaktem z alergenem można podzielić na natychmiastowe i opóźnione. Te pierwsze bardzo szybko, czasem nawet w ciągu kilkunastu sekund są w stanie wywołać nasilone objawy. Z kolei opóźnione reakcje alergiczne mogą wystąpić po kilku godzinach, a nawet po kilku dniach od ekspozycji na alergen.
Objawy alergii wziewnej:
- salwy kichania,
- wodnisty, lejący katar,
- suchy kaszel,
- drapanie w gardle, chrypka, suchość w ustach,
- swędzenie ust i jamy ustnej,
- zaczerwienienie, łzawienie oczu,
- swędzenie okolic oczu,
- rozkojarzenie, rozbicie, zmęczenie,
- spadek koncentracji.
Ciężkie objawy alergii wziewnej:
- trudności z oddychaniem,
- świszczący oddech,
- ucisk w gardle,
- obrzęk języka,
- problemy z mową, chrypa,
- uporczywy, duszący kaszel,
- gwałtowna biegunka lub wymioty.
Syropy na alergię dla dzieci bez recepty
Syropy na alergię oraz syropy na kaszel suchy dostępne są w aptekach bez recepty. Jest to bardzo wygodne dla rodziców małych alergików, u których można spodziewać się cyklicznego występowania reakcji alergicznych. Wówczas syrop na alergię dla dziecka można kupić wcześniej, by zawsze mieć go pod ręką wtedy, kiedy zajdzie potrzeba, by go użyć. Kaszel jest częstym objawem alergii wziewnej, a łagodzenie go może znacznie poprawić komfort życia malucha w okresach nasilenia objawów alergii.
Który syrop na alergię u dziecka wybrać?
Najważniejszym kryterium przy wyborze syropu na alergię dla dziecka jest jego wiek. W kwestii polecenia najlepszego syropu na alergię dla dziecka warto skonsultować się z pediatrą lub alergologiem, który biorąc pod uwagę nasilenie alergii i jej objawy wybierze najlepszy produkt i sposób leczenia.
To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.Bibliografia:
- Dadas-Stasiak E., Kalicki B., Jung. A., Najczęściej występujące przyczyny i rodzaje alergii u dzieci w świetle aktualnej epidemiologii. Pediatria Medycyna Rodzinna, 2010, 6 (2). str. 92-99.
- Majkowska-Wojciechowska B., Pyłek roślin i alergeny sezonowe w Polsce, Alergia Astma Immunologia 2016, 21 (1), str. 5-15.