Звідки береться нежить у немовляти?

Нежить у немовляти найчастіше є симптомом легкої інфекції верхніх дихальних шляхів, викликаної вірусами. З’являється набряк і закладеність слизової оболонки носа, що супроводжується підвищеним виділенням секрету. В результаті закладається ніс і порушується приплив повітря, що негативно позначається на самопочутті дитини. Буває і так, що причиною нежиті у однорічної дитини є алергія. Важливо, у малюків до 2-3 років. З року в рік найчастіше зустрічається харчова або інгаляційна алергія.

Ще одна етіологія нежиті у немовляти може бути пов’язана з гормональними порушеннями. Риніт іноді виникає у маленьких дітей, які борються з гіпотиреозом або акромегалією. Буває і так, що це викликають ліки, які ви приймаєте. Однак причини можуть бути набагато серйознішими. Постійна закладеність носа та поява дитячих хрипів (характерного свистячого звуку при диханні через ніс) вимагають перевірки дитини на наявність вад розвитку задніх ніздрів і носових ходів, судинних змін, дермоїдних кіст або гіпертрофії аденоїдів.

Неприємний, хронічний нежить з густою консистенцією вимагає обстеження на муковісцидоз і первинну циліарну дискінезію. При односторонньому і раптовому витіканні з ніздрів варто переконатися, що в носі дитини немає стороннього тіла, наприклад, блоку, невеликого фрагмента іграшки або їжі.

Дізнайтеся більше: Як витягти стороннє тіло в оці, носі, вусі дитини?


Рекомендовано батьками для застосування в інгаляційній терапії у дітей:
з перших днів життя
безпечний для вагітних і немовлят
знімає симптоми застуди при вологому кашлі
очищає і очищає ніс від густого нежитю, що утруднює дихання

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: NEBU-dose BABY. ZASTOSOWANIE: Wskazany w terapii inhalacyjnej w celu ułatwienia ruchu wydzielinie w drogach oddechowych, aby poprawić komfort oddychania. Zalecany dla pacjentów cierpiących na zapalenie oskrzelików, ostre zapalenie oskrzeli, mukowiscydozę oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: Unolab Manufacturing S.l.
reklama

Як позбутися нежиті у немовляти?

Багато батьків і вихователі при захворюванні малюка задаються питанням, чим корисний нежить у немовляти. Головне – правильна діагностика причини проблеми, що дозволяє підібрати оптимальні терапевтичні методи. При знятті симптомів інфекції добре допомагають не тільки аптечні препарати, але і домашні засоби від нежиті.

Які симптоми повинні насторожити вихователя? Під час нежиті супутніми симптомами можуть бути підвищення температури, сльозотеча, поганий сон і дратівливість. При наявності бактеріальних і вірусних інфекцій виділення з носа можуть набувати жовтого або жовто-зеленого кольору. Також часто виникає проблема з годуванням, тому що дитині важко дихати носом, через що їжа може випльовуватися

Що використовувати при нежиті у немовляти?

Не можна недооцінювати нежить у немовляти, тому варто якомога швидше вжити відповідних заходів. Спочатку можна використовувати домашні засоби, але якщо вони не принесуть очікуваного результату, слід звернутися до педіатра через кілька днів.

Дізнайтеся, що найкраще допомагає при закладеному носі дитини.

Краплі в ніс для немовлят

Одним з перевірених методів лікування нежиті у немовлят є спеціальні назальні краплі, розроблені з урахуванням потреб маленьких дітей. Багато безрецептурних продуктів можна використовувати з першого місяця життя. Такі вказівки наводить, серед іншого, в Екторін гіпертонічний назальний спрей з ектоїном, який заспокоює запалення, зменшує набряк і сухість слизової оболонки, завдяки чому природним чином очищає ніс і пазухи. Швидка дія означає, що застуджена дитина починає вільно дихати, пити, їсти і спати.

Інгаляції від нежиті для немовлят

Ще один спосіб позбутися від нежиті у немовляти – це інгаляції, які допомагають видалити густий носовий секрет і полегшують дихання дитини. Використовують гіпертонічний розчин солі, наприклад Небу-доза Бебі – безпечний препарат для дітей без консервантів. Додатковою перевагою цього методу є полегшення симптомів застуди при вологому кашлі. Особливо рекомендовані інгаляції при:

  • бронхіоліт,
  • гострий бронхіт,
  • вищезгаданий мокрий кашель,
  • густий нежить, що утруднює дихання,
  • кістозний фіброз.

Крім гіпертонічної солі, деякі суміші додатково містять невеликі концентрації гіалуронової кислоти, яка сприяє зволоженню дихальних шляхів немовлят.

При цьому варто пам’ятати, що не можна використовувати для інгаляцій ефірні масла, які можуть викликати небезпечний для дитини бронхоспазм.

Гігієна носа дитини

Прочищення закладеного носа є проблемою для немовлят, але важливо регулярно видаляти виділення, що накопичуються в носі. Щоб полегшити це завдання, можна нанести малюкові під ніс майоранову мазь з повністю натуральним складом. Альтернативний спосіб – спеціальна груша для видалення нежиті з носа дитини або правильно підігнаний сертифікований аспіратор, який підключається до пилососа. Тут важливо не забувати про правильну гігієну, яка включає промивання та дезінфекцію аспіратора, а також зволоження слизової оболонки носа після процедури, наприклад шляхом інгаляції розчином морської солі з ектоїном. Це важливо, тому що суха слизова може спричинити подальші проблеми.

Ще одним важливим фактором правильного зволоження слизової оболонки носа є відповідна вологість повітря в кімнаті дитини. Оптимальна вологість – близько 60%. Це можна досягти за допомогою керамічного або електричного зволожувача повітря. Ще один спосіб, який не потребує додаткових фінансових витрат, – розстелити радіатор мокрим рушником. Крім того, слід подбати про регулярні прогулянки і правильну температуру в приміщенні, яка в ідеалі повинна бути в межах 18-21 ° C.

Вас також може зацікавити: Вірусні інфекції у немовлят


Ectimer
МОРСЬКА ВОДА ДЛЯ ДІТЕЙ:
з першого місяця життя
морська вода в ектоїні в делікатному тумані з аплікатором, який підходить для маленьких носиків
природним чином допомагає зменшити набряк слизової, полегшуючи вільне дихання

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Ectimer. ZASTOSOWANIE: Profilaktyka i wspomaganie leczenia nieżytu nosa i zapalenia zatok. Preparat redukuje stan zapalny podrażnionej śluzówki nosa. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: bitop AG
reklama

H. Mazurek, Інфекції дихальної системи у дітей, Medical Tribune Polska, 2014, Варшава, стор. 63-67, 76-78

B. Zielnik-Jurkiewicz, ЛОР-захворювання у дітей, Medical Tribune Polska, Варшава, 2020, стор. 110-123

G. Roberts, M. Xatzipsalti, L. M. Borrego та ін., Педіатричний риніт: позиційний документ Європейської академії алергології та клінічної імунології, Allergy, 2013, 68, стор. 1102–1116